Smrž při debutu v MS superbiků bodoval

ČTK
24. 2. 2007 15:24
Dauhá - Český motocyklový závodník Jakub Smrž na ducati si v sobotu odbyl debut v mistrovství světa superbiků a v prvním závodě na katarském okruhu Losail získal první body.
Ital Max Biaggi na Suzuki vyhrál ve svém premiérovém závodě ve třídě superbike v Kataru kvalifikaci. | Foto: Reuters

Bývalý účastník šampionátu silničních motocyklů obsadil dopoledne čtrnácté místo, v druhém závodě si o dvě místa pohoršil a zůstal za bodovanou patnáctkou.

Hned na úvod sezony předvedl své umění Ital Max Biaggi, jenž byl po odchodu z MotoGP rok bez angažmá a nyní přestoupil k superbikům. První jízdu na své suzuki vyhrál před Britem Jamesem Toselandem, odpoledne si pak role vyměnili.

Druhý český účastník MS superbiků Jiří Dražďák ani jeden závod nedokončil.

Výsledky:
1. závod: 1. Biaggi (It./Suzuki) 36:10,115, 2. Toseland (Brit./Honda) -1,483, 3. Lanzi (It./Ducati) -13,906, 4. Kagajama (Jap./Suzuki) -14,819, 5. Bayliss (Austr./Ducati) -17,305, 6. Neukirchner (Něm./Suzuki) -24,931, ...14. Smrž (ČR/Ducati) -1:00,296, Dražďák (ČR/Yamaha) nedokončil.
2. závod:
1. Toseland 36:09,433, 2. Biaggi -0,738, 3. Corser (Austr./Yamaha) -7,386, 4. Haga (Jap./Yamaha) -14,984, 5. F. Nieto (Šp./Kawasaki) -15,033, 6. Kagajama -15,911, ...16. Smrž -46,467, Dražďák nedokončil.