5. 4. 2008 20:26
Superpole vyhrál Max Neukirchner.
Max Neukirchner (#76, Suzuki GSX-R1000, Team Alstare Suzuki).
Max Neukirchner (#76, Suzuki GSX-R1000, Team Alstare Suzuki). | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Valencie (od našeho zpravodaje) - Vítěz páteční kvalifikace Max Neukirchner z Německa vyhrál také sobotní superpole. Kvality továrních Suzuki ve Španělsku potvrdil i druhý Yukio Kagayama (+0.123).

Odstartuje tak do nedělních závodů z prvního místa. Jakub Smrž musel po pádu v tréninku nastoupit do měřeného kola na stroji, který mechanici na poslední chvíli stihli připravit. V superpole z toho byla nakonec šestnáctá pozice.

Smrž byl v dramatické kvalifikaci sedmý
Rezervy ještě jsou, můžu být rychlejší, říká Jakub Smrž

Výsledky kvalifikace - Superbike:
1. M.Neukirchner (Suzuki) 1:34.806, 2. Y.Kagayama (Suzuki), 3. T.Bayliss (Ducati), 4. R.Xaus (Ducati), 5. L.Lanzi (Ducati), 6. R.Kiyonari (Honda), 7. C.Checa (Honda), 8. T.Corser (Yamaha), 9. M.Biaggi (Ducati), 10. N.Haga (Yamaha), ..., 16. J.Smrž (Ducati) 1:35.980

První závod a rovnou drama:
V podvečer se jel závod třídy Superstock 600 v němž bojovali také tři čeští závodníci. V pátem kole však musel být závod přerušen pro požár motocyklu Yamaha britského závodníka Blacka. Po opakovaném startu a diskvalifikaci druhého Arcase jsou výsledky prvního letošního závodu mistrovství světa Superstock 600 následující: 1. L.Baz (Yamaha), 2. D.Petrucci (Yamaha), 3. D.Linfoot (Yamaha), ..., 11. P.Vostárek (Honda), ..., 14. M.Šembera (Honda), ..., 17. O.Ježek (Kawasaki)

FOTOGRAFIE ze závodu:
Úvod závodu třídy superstock 600 vyšel z našich nejlépe Ondřeji Ježkovi (#69, Kawasaki, Gold Fren Team Erinac). | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
Pak ovšem upadnul britský závodník Black, jehož Yamaha se okamžitě vznítila a závod byl proto přerušen. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
Po opakovaném startu se nakonec nejlépe předvedl Patrik Vostárek (#77, Honda, Intermoto Czech), když dojel celkově jedenáctý, pro dva body (14.místo) si dojel Šembera a Ježek byl v cíli sedmnáctý. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
Vítězem závodu třídy Superstock 600 se stal Francouz Loris Baz (#65, Yamaha Junior Team). | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
Radost Linfoota (#45, Yamaha, Beowulf Racing) ze třetího místa.
Radost Linfoota (#45, Yamaha, Beowulf Racing) ze třetího místa. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Superstock 1000:
V nejsilnější třídě "stocků" se Matěj Smrž sice v tréninku zlepšil a posunul na deváté místo, v odpolední kvalifikaci ale svůj čas nezlepšil, a tak odstartuje z devatenáctého místa. Výsledky: B.Roberts, D.Giugliano (Suzuki), 3. M.Pirro (Yamaha), ..., 16. M.Smrž (Honda), ..., 36. M.Drobný (Honda)