Slavný motocyklový závod na ostrově Man má 234. oběť

6. 6. 2011 22:02
Irský jezdec nepřežil nehodu v rychlosti 270 km/h
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Ballagarey - Už třetí letošní obětí proslulého motocyklového závodu Tourist Trophy na britském ostrově Man se stal irský jezdec Derek Brien. Čtyřiatřicetiletý účastník kategorie supersport dnes nepřežil nehodu v rychlosti 270 km/h. Závod byl poté zastaven.

Brien startoval na ostrově Man už v uplynulých dvou letech, kdy se vrátil k závodění poté, co musel kariéru přerušit kvůli nedostatku financí. Loni obsadil v Tourist Trophy třinácté místo.

VIDEO Buemi při charitě pro Japonsko přejel pořadatele

"Byl to talentovaný závodník s řadou pozoruhodných výsledků, mezi které patří vítězství v Manx Grand Prix. Bude nám chybět," uvedl ředitel závodu Jim Parker.

Už v minulém týdnu přišli o život při tréninkové jízdě Angličané Bill Currie a Kevin Morgan, kteří závodili na sajdkáře.

Počet obětí nejstaršího závodu silničních motocyklů, který se koná od roku 1907, se vyšplhal na 234. Tourist Trophy se jezdí na přírodní asfaltové trati dlouhé 60 km s nepřehlednými zatáčkami, obrubníky, ploty a ohradami.

Průměrné rychlosti závodníků se pohybují nad hranicí 200 km/h.