reklama
 
 

Senna nejrychlejším závodníkem všech dob

31. 12. 2006 18:20
Londýn - Podle výzkumu, který na základě měřitelných dat uspořádal renomovaný britský magazín F1 Racing, by všem ujeli Senna a Schumacher.

Ve skupině odborníků, která srovnávala statistiky jezdců F1 v závislosti na výkonech jejich soupeřů, byli mimo jiné bývalý mistr světa Keke Rosberg, majitel stáje Eddie Jordan, šéf Ferrari Jean Todt či předseda Mezinárodní automobilové federace Max Mosley.

Podle jejich zkoumání je nejrychlejším formulovým závodníkem světa Brazilec Ayrton Senna, trojnásobný mistr světa, jenž zemřel v roce 1994 při havárii v Imole. Na druhém místě pomyslného rychlostního závodu by dle F1 Racing skončil sedminásobný šampion Michael Schumacher z Německa. Třetí by byl Skot Jim Clark, majitel dvou titulů, jenž stejně jako Senna zahynul na trati.

Experti hledali padesátku nejrychlejších jezdců. Každý z nich vytvořil vlastní žebříček 20 závodníků, z nichž první dostal 20 bodů a poslední jeden bod. Ze součtu vzniklo konečné pořadí.

Mezi elitu se dostalo jen pět dosud aktivních závodníků. Nejvýše z nich se na osmé příčce umístil úřadující dvojnásobný šampion Španěl Fernando Alonso, který je zároveň nejmladším mužem ve výběru. Fin Kimi Räikkönen obsadil 13. místo, Ital Jarno Trulli je na 42. místě těsně před Australanem Markem Webberem, Brit Jenson Button je na 49. příčce.

31. 12. 2006 18:20

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama