Schumacherovy zprávy ukradli z nemocnice a chtěli prodat

ČTK ČTK
24. 6. 2014 6:48
Lékařská dokumentace vážně zraněné legendy formule 1 Michaela Schumachera byla ukradena a .zatím neznámý zloděj ji nabízel k prodeji.
Michael Schumacher.
Michael Schumacher. | Foto: Race Of Champions

Lausanne - Lékařská dokumentace vážně zraněné legendy formule 1 Michaela Schumachera byla ukradena.

Zatímco se sedminásobný mistr světa intenzivně věnuje na klinice v Lausanne rehabilitaci po operacích hlavy a pěti měsících v kómatu, neznámý pachatel odcizil jeho lékařské zprávy a nabízel je k prodeji. Schumacherova manažerka krádež potvrdila, nikoli však to, že nabízená dokumentace je pravá.

Podle listu Bild už údajně dostala nabídku média v Německu, Anglii i Francii, prodejce za spis požadoval minimálně 60 000 švýcarských franků (asi 1,35 mil. korun).

"Je to nechutné a šokující. Prodejce tvrdil, že se jedná o lékařské záznamy Michaela Schumachera. My nemůžeme posoudit, zda jsou pravé, ale fakt je, že byly ukradeny. Policie případ vyšetřuje," řekla dnes manažerka německého pilota Sabine Kehmová.

Ochranka v pohotovosti

Pětačtyřicetiletý sedminásobný mistr světa byl v kómatu od konce prosince, kdy po pádu při lyžování ve Francii narazil hlavou na skálu. Pět a půl měsíce ležel v nemocnici v Grenoblu, kde podstoupil dvě operace mozku. Před týdnem Kehmová vydala prohlášení, že už není v kómatu a byl převezen na univerzitní kliniku v Lausanne.

Kdy a jak ke krádeži došlo, není jasné. Policie vyšetřuje, zda nemohla být zkopírována data z počítače nemocnice v Grenoblu. Už dříve se prý k jeho nemocničnímu lůžku snažilo dostat několik lidí, aby Schumachera vyfotografovali nebo zjistili více informací o jeho zdravotním stavu, než se dostalo na veřejnost. Všechny zadržela ochranka.

"Krádež jsme ohlásili, vyšetřovací orgány se tím zabývají. Výslovně upozorňujeme, že dokumentace je přísně důvěrná, její nákup či publikace jsou zakázány a už bylo podáno trestní oznámení," dodala Kehmová.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Neymar věnoval milion dolarů na boj s koronavirem

Brazilská fotbalová hvězda Neymar věnoval milion dolarů (25,7 milionu korun) na boj s koronavirem v rodné zemi. Podle televizní stanice SBT částku rozdělil mezi brazilskou pobočku dětského fondu UNICEF a nadaci svého přítele televizního moderátora Luciana Hucka.

Podobně se nedávno zachoval i Neymarův spoluhráč z Paris St. Germain Kylian Mbappé, který věnoval významnou částku francouzské charitativní organizaci. Výše jeho příspěvku nebyla zveřejněna.

Neymar tráví období pandemie ve své vile v Mangaratibě ve státu Rio de Janeiro. V minulých dnech čelil kritice, že po příletu do Brazílie nedodržuje karanténu, když se ukázal s přáteli na beachvolejbalovém hřišti. Hráč však uvedl, že je v izolaci a stýká se jen s lidmi, kteří přijeli z Francie s ním.

Osmadvacetiletý Brazilec je třetím nejlépe vydělávajícím fotbalistou světa. Podle magazínu France Football si v této sezoně přijde na 95 milionů eur. Lépe jsou na tom jen Lionel Messi a Cristiano Ronaldo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy