Schumacher: S Mercedesem budeme bojovat o titul

Jakub Šafránek Jakub Šafránek, Red Spo
17. 2. 2010 11:30
Schumacher chválí monopost Mercedes GP
Michael Schumacher při představování vozu W01.
Michael Schumacher při představování vozu W01. | Foto: Reuters

Jerez - Sedminásobný šampion formule 1 Michael Schumacher je přesvědčen, že jeho nová stáj Mercedes GP nebude v novém ročníku formule jen tak do počtu.

Německý tým, který vznikl převzetím Brawn GP Mercedesem, prý dokonce má na to, aby bojoval o titul v seriálu.

"Jsem si naprosto jistý, že máme vůz, který dokáže bojovat o titul," prohlásil pro oficiální stránky nejslavnější motoristické soutěže Schumacher.

Čtěte také: Räikkönen zatím v rallye tápe. A neoslnil ani média

Prohlášení jednačtyřicetiletého Němce je ale třeba brát s rezervou: přes tři roky neseděl v kokpitu soutěžního vozu a navíc může jen stěží porovnat, jak se letošní model liší od toho loňského.

"Těžko říct, jak přesně na tom jsme, obzvlášť pro mě, protože jsem loňský monopost neřídil," připouští "Schumi".

Každopádně si je veterán formule 1 jist, že je po tříleté pauze na sezonu plně připraven a že s ním mnohem mladší kolegové musí počítat.

"Řídit zase formuli, to je tak skvělý pocit, který moc dobře znám. Nic se mu nepodobá, miluji to. Vždycky jsem to miloval. V roce 2006 jsem byl jen zcela vyčerpaný, a proto jsem odešel," rozplýval se Němec.

"Tehdy už to dál nešlo. Ale teď mám zase nabité baterky," hlásí Schumacher.

První příležitost ukázat se při ostrém závodě bude mít sedminásobný mistr formule 1 už za čtyřiadvacet dní, kdy startuje Velká cena Bahrajnu

 

Právě se děje

před 60 minutami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy