reklama
 
 

Kolomý zapadl v kazašských močálech a přišel o vedení v Rallye Hedvábná stezka

12. 7. 2017 13:08
Martin Kolomý v páté etapě Rallye Hedvábná stezka ztratil čas v močálech. Ve středu obsadil až devátou pozici.

Semej - Martin Kolomý s Tatrou přišel v páté etapě Rallye Hedvábná stezka o vedení v kategorii kamionů. Pilot týmu Buggyra Racing zaostal na téměř 500 měřených kilometrech mezi Astanou a Semej v Kazachstánu o více než 37 minut za nejrychlejším Dmitrijem Sotnikovem z Ruska a klesl na průběžné třetí místo.

Kolomý startoval do středeční etapy jako první a podle informací z webu soutěže hned dvakrát v úvodu zapadl. Ve druhém případě ztratil v močálech více než 20 minut a pomohl mu až Kazach Artur Ardavičus. V etapě byl až devátý.

"Zaplatili jsme daň za start z prvního místa. Uvízli jsme v močále a čekali, až nás někdo vytáhne. Bohužel ani jeden z MAZu nezastavil, až Artur nás vytáhl, za což velký dík," řekl Kolomý.

Celkově Kolomý za Sotnikovem, který zajel absolutně druhý čas za Cyrilem Despresem z Francie s továrním Peugeotem, zaostává o 15:27 minuty. Druhý mezi kamiony je Anton Šibalov, Sotnikovův kolega z Kamazu.

"Trať byla opět nádherná, ale co předvádí Kamaz, je dost nepochopitelný. Zkracují si trať takovým způsobem, že se až divím, zda to mají za potřebí," řekl Kolomý, pro kterého je závod hlavně testem na další ročník Rallye Dakar. "Nevadí, bojujeme dál. Hlavně, že Tatra letí. Pro nás to jsou drahocenné zkušenosti," dodal.

Do rallye se po dvou vynechaných etapách vrátil Aleš Loprais, ale zřejmě má opět technické problémy a na mezičasech výrazně zaostává.

Kategorii automobilů dál vede Sébastien Loeb z Francie v dalším Peugeotu, který zaostal za týmovým kolegou Despresem o 17:40 minuty a byl pátý. V součtu odjetých etap má více než 50 minut náskoku.

autor: ČTK | 12. 7. 2017 13:08

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama