reklama
 
 

Psychohrátky v F1: Ferrari chce dostat Räikkönena pod tlak

21. 4. 2015 8:22
Maurizio Arrivabene, boss stáje formule 1 Ferrari, stále zdržuje jednání o prodloužení kontraktu s exmistrem světa Kimi Räikkönenem.

Maranello - Maurizio Arrivabene, boss stáje formule 1 Ferrari, stále zdržuje jednání o prodloužení kontraktu s exmistrem světa Kimi Räikkönenem.

Ne, že by byly mezi oběma stranami tak velké rozdíly v představách o jeho podmínkách, ale ve hře je psychologie. Šéf týmu věří, že jeho svérázný finský svěřenec podává nejlepší výsledky, když je pod tlakem.

Räikkönen se přitom během víkendové Grand Prix Bahrajnu nechal slyšet, že by si velmi rád udělal jasno o své budoucnosti po roce 2015. Na to Arrivabene opáčil, že si musí novou smlouvu zasloužit svými výkony na trati.

"Jsem spokojený s jezdci, které teď máme. To ale neznamená, že hned zítra podepíšu Kimiho na další roky. Řekl jsem mu, že bude záležet na jeho výsledcích a on hned v neděli dokázal, že je skvělý jezdec," žertoval boss Ferrari na konto Finova druhého místa v Sáchiru.

"Ano, tímto výkonem by si smlouvu zasloužil, ale nechci, aby jezdci upadli do sebeuspokojení  Kimi podává nejlepší výkony, když je tak trochu v problémech. To je prostě psychologický přístup," prozradil Arrivabene důvod svého váhání.

Na nový kontrakt čeká také obhájce titulu mistra světa Lewis Hamilton v Mercedesu, tam ale jde především o výši jeho budoucí gáže.

autor: Sport | 21. 4. 2015 8:22

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama