Vybíjená v NASCAR: Na "kapesním oválu" řádila i kráska Danica

Radek Vičík Radek Vičík
3. 11. 2015 6:00
Danica Patricková se přidala do všeobecného běsnění na malém oválu v Martinsville a ve 33. závodě letošní sezony Sprint Car NASCAR sestřelila soupeře.
Danica Petricková byla v NASCAR opět středem kontroverzní pozornosti.
Danica Petricková byla v NASCAR opět středem kontroverzní pozornosti. | Foto: NASCAR Media

Martinsville - Den plný strkanic a úmyslných nehod zažili v neděli diváci na "kapesním oválu" v Martinsville při letos už 33. závodě elitní série NASCAR, Sprint Cupu.

O první velké vzrušení se v závodě na 500 kol postarala Danica Patricková. Americká kráska měla jeden ze svých typických špatných dnů. Poté, co David Gilliland šťouchancem "počechral" její toyotu, nasupená dlouhovláska si počkala, až se znovu před ní objeví a chladnokrevně ho zezadu nabrala.

Sice místo "likvidace" soupeře spíš dostala smyk a definitivně si zničila vůz, ale dala průchod svému temperamentu a aspoň trochu se uklidnila.

Útok Patrickové na Gillilanda:

Ovšem ta hlavní "show" měla teprve přijít. V Martinsville šlo v play off Sprint Cupu do tuhého, konkrétně už o první jisté místo v blížícím se finále sezony.

Ve 453. okruhu byl v čele Joe Logano, který se na prvním místě držel plných 207 kol. Jenže v tom se za ním objevil jeho věčný stín Matt Kenseth, s nímž už měl letos několik sporů.

Kenseth svého soupeře bez pardonu nabral a poslal mimo hru. To vše za velkého ohlasu bouřících tribun v Martinsville, které to Loganovi zjevně škodolibě přály.

Logano totiž Kensetha "sejmul" už v Kansasu a na trati Talladega, takže z hlediska fanoušků šlo o spravedlivou odvetu.

Útok Kensetha na Logana:

"Nebudu to nijak komentovat," obešel Kenseth novináře po závodě.

To Logano se rozpovídal: "Byl to opravdu hloupý manévr od někoho, kdo je dospělý a ví, o čem jsou závody. Má, co chtěl."

Závod byl po tomto incidentu přerušen, pro vítězství si nečekaně dojel čtyřnásobný šampion NASCAR Jeff Gordon, který je tak blízko stylovému odchodu do "závodnického důchodu".

Kensetha čekají další jednání disciplinárky NASCAR s hrozbou případných trestů.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy