Vybíjená v NASCAR: Na "kapesním oválu" řádila i kráska Danica

Radek Vičík Radek Vičík
3. 11. 2015 6:00
Danica Patricková se přidala do všeobecného běsnění na malém oválu v Martinsville a ve 33. závodě letošní sezony Sprint Car NASCAR sestřelila soupeře.
Danica Petricková byla v NASCAR opět středem kontroverzní pozornosti.
Danica Petricková byla v NASCAR opět středem kontroverzní pozornosti. | Foto: NASCAR Media

Martinsville - Den plný strkanic a úmyslných nehod zažili v neděli diváci na "kapesním oválu" v Martinsville při letos už 33. závodě elitní série NASCAR, Sprint Cupu.

O první velké vzrušení se v závodě na 500 kol postarala Danica Patricková. Americká kráska měla jeden ze svých typických špatných dnů. Poté, co David Gilliland šťouchancem "počechral" její toyotu, nasupená dlouhovláska si počkala, až se znovu před ní objeví a chladnokrevně ho zezadu nabrala.

Sice místo "likvidace" soupeře spíš dostala smyk a definitivně si zničila vůz, ale dala průchod svému temperamentu a aspoň trochu se uklidnila.

Útok Patrickové na Gillilanda:

Ovšem ta hlavní "show" měla teprve přijít. V Martinsville šlo v play off Sprint Cupu do tuhého, konkrétně už o první jisté místo v blížícím se finále sezony.

Ve 453. okruhu byl v čele Joe Logano, který se na prvním místě držel plných 207 kol. Jenže v tom se za ním objevil jeho věčný stín Matt Kenseth, s nímž už měl letos několik sporů.

Kenseth svého soupeře bez pardonu nabral a poslal mimo hru. To vše za velkého ohlasu bouřících tribun v Martinsville, které to Loganovi zjevně škodolibě přály.

Logano totiž Kensetha "sejmul" už v Kansasu a na trati Talladega, takže z hlediska fanoušků šlo o spravedlivou odvetu.

Útok Kensetha na Logana:

"Nebudu to nijak komentovat," obešel Kenseth novináře po závodě.

To Logano se rozpovídal: "Byl to opravdu hloupý manévr od někoho, kdo je dospělý a ví, o čem jsou závody. Má, co chtěl."

Závod byl po tomto incidentu přerušen, pro vítězství si nečekaně dojel čtyřnásobný šampion NASCAR Jeff Gordon, který je tak blízko stylovému odchodu do "závodnického důchodu".

Kensetha čekají další jednání disciplinárky NASCAR s hrozbou případných trestů.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Obcím i krajům stoupl přebytek rozpočtu, Schillerová kritizovala nedostatek investic

Obce loni hospodařily s přebytkem 25,5 miliardy korun a kraje s přebytkem 5,8 miliardy korun. Předloni obce vykázaly přebytek 8,3 miliardy korun a kraje 82 milionů korun. Celkově tak hospodaření územních rozpočtů včetně dobrovolných svazků obcí loni skončilo s přebytkem 31,7 miliardy korun, zatímco o rok dříve to bylo 8,8 miliardy korun.

"Finance obcí a krajů jsou ve skvělé kondici. Jejich hospodaření skončilo již osmým rokem po sobě v přebytku. (…) Celkové příjmy samospráv dlouhodobě rostou. Na tom mají největší zásluhu daňové příjmy," uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Méně příznivou zprávou podle ní jsou ale údaje o investicích samospráv. "Loni sice kraje a obce proinvestovaly dohromady téměř 124 miliard korun, stále to ale bylo o 30 procent méně, než kolik si naplánovaly," dodala.

Celkové příjmy územních rozpočtů loni vzrostly o 61,5 miliardy korun na 594,1 miliardy korun a celkové výdaje o 38,6 miliardy na 562,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy