První závod plochodrážní extraligy vyhrál slovensko-český tým s pomocí Poláka

Radek Vičík Radek Vičík
23. 4. 2019 21:45
Spojený slovensko-český tým SC Interteam vyhrál ve své premiérovém startu závod české plochodrážní extraligy. Slovenská Žarnovice posílené o nadějné české mladíky a Poláka Adriana Galu získala ve středu v podvečer v Praze 38 bodů a o sedm bodů tak porazila druhý celek Slaného. Třetí skončily Pardubice a poslední domácí Markéta. Žarnovice uspěla díky skvělým individuální výkon stálého účastníka Grand Prix Martina Vaculíka, který s 15 body neprohrál ani jednu jízdu, Gala získal jen o bod méně. Pardubický Václav Milík, největší česká hvězda současnosti, si připsal 13 bodů.
SC Interteam, vítěz prvního kola extraligy družstev. Vlevo stojí jeho největší hvězda Martin Vaculík.
SC Interteam, vítěz prvního kola extraligy družstev. Vlevo stojí jeho největší hvězda Martin Vaculík. | Foto: Radek Vičík

Extraliga družstev na ploché dráze - úvodní závod v Praze:

1. Interteam 38, 2. Slaný 31, 3. Pardubice 28, 4. Praha 26.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy