"Vyhrál jsem pro slovenské a české fanoušky." Vaculík ovládl Grand Prix v Praze

3. 6. 2023 21:49
Slovenský jezdec Martin Vaculík obhájil loňský triumf v Grand Prix České republiky na ploché dráze v Praze na oválu na Markétě.
Martin Vaculík
Martin Vaculík | Foto: Warner Bros. Discovery Sports Europe

Vaculík vyhrál finále stylem start - cíl před Leonem Madsenem z Dánska. Australanem Jackem Holderem a lídrem seriálu Bartoszem Zmazlikem z Polska. Tomu nevyšel start a veškeré útoky na soupeře před ním byly marné.

"Je to neuvěřitelné, Jsem teď tak šťastný. Je to fantastický večer. Zpočátku jsem se trochu trápil, ale pak se nám podařilo najít správné nastavení. Díky slovenským a českým fanouškům za podporu, jsem rád, že jsem pro vás mohl vyhrát," řekl dojatý Vaculík, který v průběžném hodnocení MS poskočil na čtvrté místo.

Český jezdec Václav Milík neměl svůj den. Vyladění motoru si nerozumělo s dnešním stavem pražské dráhy, pardubický jezdec tak získal jediný bod za třetí místo ve své poslední rozjížďce a skončil na posledním 16. místě.

Naděje suverénního vítěze základní části, Brita Dana Bewleyho, skončily v semifinále, kde si nevybojoval postup do bojů o celkový triumf v pražském závodě.

Grand Prix České republiky, závod MS na ploché dráze v Praze:

Finále: 1. Vaculík (SR), 2. Madsen (Dán.), 3. J. Holder (Austr.), 4. Zmarzlik (Pol.), …16. Milík (ČR).

Pořadí MS (po 3 z 10 závodů): 1. Zmarzlik 50 bodů, 2. Lindgren (Švéd.) 47, 3. J. Holder 42, …18. Milík 1.