Ježek na takový výsledek čekal 25 let. Kvůli vadné nádrži o něj v Le Mans zase přišel

Radek Vičík Radek Vičík
16. 6. 2021 16:16
V cíli motocyklové čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans slavil Ondřej Ježek životní výsledek. Jenže o pár desítek minut později mu zbyly jen oči pro pláč. Čtvrté místo jeho týmu bylo anulováno kvůli použití špatné palivové nádrže.

"Po 25 letech závodění se jedná o můj nejlepší výsledek v MS, jsem z toho upřímně dojatý," rozplýval se Ježek nadšením v cíli motocyklové čtyřiadvacetihodinovky, která končila v neděli v poledne.

Čtvrté místo, pro nějž si dojel na Kawasaki s číslem osm spolu s Němcem Janem Bühnem a  Švédem Jesperem Pellijeffem, bylo pro rodáka z Brna skutečně vrcholem "světové" kariéry. Už proto, že se do Le Mans sjelo téměř pět desítek týmů a na startovní listině se objevila i jména známá z MotoGP.

Jenže euforii záhy vystřídalo zklamání. Nádrž motocyklu Teamu Bolliger Switzerland totiž podle názoru technických komisařů nesplňovala technické regule závodu.

"Ze zprávy o diskvalifikaci jsem samozřejmě zklamaný. Je škoda, že to obrovské úsilí všech zúčastněných nakonec nepřineslo efekt ve výsledkové listině. Dobrý pocit z odvedené práce a zážitky z pro mě doposud nejlepšího podniku v MS ve vytrvalostních závodech mi to však nemůže vzít," filozofuje  český závodník.

Bez zápisu do výsledkové listiny se z Le Mans vracel také Karel Hanika. Člen favorizovaného týmu YART Yamaha startoval z pole position. Při klasickém startu á la Le Mans, kdy jezdci přebíhají přes trať ke svým strojům, mu ovšem zhasla motorka a rázem se propadl do druhé desítky pořadí.

Hanikovi se sice podařilo probít zpět do čela, ale naděje pro něho skončily v desáté hodině závodu. kdy musel odstoupit kvůli závadě na modré Yamaze.

Z českých závodníků byl nakonec klasifikován jen Michall Filla, jenž jako člen tria v barvách polského Wójcik Racing Teamu obsadil konečnou třicátou pozici.

 

Právě se děje

před 21 minutami

ČEZ dokončil prodej bulharských aktiv, v arbitráži proti Bulharsku pokračuje

Energetická skupina ČEZ dokončila prodej svých bulharských aktiv, kupující bulharská finanční společnost Eurohold jí zaplatila 335 milionů eur (asi 8,6 miliardy korun). Uvedl to dnes mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. V mezinárodní investiční arbitráži, kterou společnost ČEZ vede proti bulharskému státu od roku 2016, firma podle mluvčího pokračuje.

Kříž uvedl, že nyní dokončený prodej zahrnuje sedm bulharských společností Skupiny ČEZ: CEZ Bulgaria, CEZ Elektro Bulgaria, CEZ Razpredelenie Bulgaria, CEZ Trade Bulgaria, CEZ ICT Bulgaria, Free Energy Project Oreshets a Bara Group. Připomněl, že odchod ČEZ z Bulharska začal už v roce 2017 prodejem odstavené uhelné elektrárny Varna.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Dálnici D1 uzavřela na Přerovsku nehoda dodávky a kamionu, jeden z řidičů zemřel

Na nájezdu na dálnici D1 u Lipníku nad Bečvou na Přerovsku se v úterý odpoledne ve směru na Ostravu srazila dodávka s nákladním autem. Jeden z řidičů zemřel, komunikace byla bezmála tři hodiny uzavřena. Nájezd na dálnici už je v obou směrech průjezdný. Okolnosti nehody se vyšetřují, sdělila před 16:30 mluvčí policie Miluše Zajícová.

Nehoda se stala kolem 13:30 na nájezdu na D1 pod dálničním mostem ve směru na Ostravu. "Při nehodě došlo k úmrtí řidiče jednoho z vozidel," uvedla Zajícová. Nájezd z D1 směrem na Lipník nad Bečvou je již zprůjezdněn, nájezd na D1 ve směru na Olomouc i Ostravu je průjezdný v jednom jízdním pruhu. "Žádáme projíždějící řidiče, aby byli při jízdě daným úsekem opatrní a obezřetní," uvedla Zajícová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy