Čeští plošináři těsně nepostoupili do finále MS družstev

ČTK ČTK
5. 5. 2019 9:48
Čeští jezdci těsně nepostoupili do finále Ploché dráhy národů. V sobotním semifinále v Landshutu obsadili čtvrté místo, do bojů o titul týmových mistrů světa postoupili Švédové, Poláci a domácí Němci. Václav Milík, Eduard Krčmář a Jan Kvěch nasbírali v hlavní části jen o bod méně než Němci. Činil se zejména Milík, který za celý večer pouze v souboji s vítěznými Švédy neprojel cílem první. Češi jinak díky Milíkovým triumfům porazili Slovince, Italy i Ukrajince, s Němci a Poláky remizovali. Po základní části měli shodný zisk jako Slovinci a v rozjezdu si zajistili účast v takzvané jízdě poslední šance proti třetím Němcům. Jízda skončila remízou, která zajistila postup domácímu výběru.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Radek Vičík
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nezaměstnanost v květnu vzrostla na 3,56 procenta. Podle Maláčové je to slušné číslo

Ve sněmovní debatě o vládní pomoci lidem během epidemie koronaviru to řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). V dubnu byla nezaměstnanost 3,4 procenta, analytici růst na 3,6 procenta odhadli. Oficiální údaje má Úřad práce ČR zveřejnit v pátek.

Ministryně Maláčová označila květnový výsledek ze velmi slušné číslo. Nemyslí si však, že na této úrovni zůstane. Skutečná situace se podle ní ukáže spíše až v září.

Další zprávy