Montoya vzkazuje: Hamiltone, kliď se Massovi z cesty

29. 10. 2008 16:00
Montoya: Závod ovládne Massa, ale titul získá Hamilton
Juan Pablo Montoya se již prohání v šampionátu Nascar
Juan Pablo Montoya se již prohání v šampionátu Nascar | Foto: Reuters

Sao Paulo - Kde jsou ty časy, kdy ve formuli jedna probíhaly nejen souboje na okruhu, ale bojovalo se i formou slovních přestřelek. Vítězem byl často Michael Schumacher, soupeřili i Juan Pablo Montoya a Fernando Alonso.

První jmenovaný s vrcholovým závoděním skončil, druhý vzal zavděk seriálem Nascar. Z této trojice zbyl jen španělský pilot.

Není to už takové, jaké to bývávalo.

Ale nejpopulárnějšímu motoristickému sportu stále zbylo to nejdůležitější. O drama je při samotných závodech postaráno. A pokud je to podobně napínavé jako loni a letos, o nedostatek zábavy není třeba se bát.

Dění ve formuli jedna samozřejmě sledují i bývalí piloti. A stejně jako Schumacher, i Juan Pablo Montoya věří, že titul získá dosavadní lídr šampionátu Lewis Hamilton. Třiatřicetiletý Kolumbijec to řekl pro server autosport.com.

"Myslím, že závod vyhraje Felipe Massa, ale stačit mu to nebude. Řekl bych, že celkově se bude radovat Hamilton. Byl bych překvapený, kdyby to tak nebylo," prohlásil bývalý pilot BMW a McLarenu.

Celkem šest let strávil Montoya v kokpitu profesionálního formulového závodníka. Nejlépe si vedl v sezonách 2002 a 2003, kdy byl shodně třetí. Dohromady vyhrál sedm velkých cen, třicetkrát byl na stupních vítězů.

Zkušeností tedy má na rozdávání, stejně jako zná zákulisí tohoto sportu.

"Kdybych byl já Lewisem, nebyl bych nikde, kde zrovna pojede Felipe," varuje.

"A pokud by k tomu přece jen došlo, klidil bych se mu z cesty a pustil ho před sebe," vzkazuje pilot, který nedokončil ročník 2006.

Čtěte dále: Hill: Poslední závod je hora. A Hamilton ji sleze

"Když jste mladí a jezdíte ve formuli, chcete pořád vyhrávat. Ale Hamilton musí být chytrý a prostě jen získat nutný počet bodů. Jsem přesvědčen, že o tom v McLarenu mluvili," dodal Montoya.

Šampionát je stále ještě otevřený, Massa ztrácí na první místo sedm bodů. Aby se neopakoval loňský rok a titul s jistotou zůstal britskému mladíkovi, musí Hamilton dojet na okruhu v Interlagos ve městě Sao Paulo nejhůře pátý.

Až v neděli večer bude jasné, zda se mu to podaří.

Čtěte více: Räikkönen změnil postoj. Přislíbil další pomoc Massovi