Čeká nás asi nejtěžší šampionát, prorokuje Lacko na začátku sezony

Radek Vičík Radek Vičík
12. 6. 2021 8:50
Po roční pauze, protože loni se jely jen dva závody, se piloti tahačů sejdou na okruzích k boji o korunu evropského šampiona. Mezi největší favority opět patří Adam Lacko za volantem Buggyry.
Pilot Buggyry Adam Lacko
Pilot Buggyry Adam Lacko | Foto: Buggyra

Ani letošní kalendář se neobešel beze změn způsobených opatřením proti šíření koronaviru. Místo už tradičního startu v italském Misanu začíná sezona až nyní na Hungaroringu.

I když maďarský okruh nepatří mezi Lackovy nejoblíbenější, na konec nucené závodnické pauzy se rodák z Čeladné moc těší. Nestresuje ho ani fakt, že patří mezi největší adepty v boji o titul.

"Snad ještě nikdy jsem se tak netěšil na závodění tak, jako letos. Bude to těžký šampionát. Jochen Hahn se titulů asi nenabaží nikdy, Norbert Kiss se vrátil k značce MAN, Antonio Albacete získal díky stříbru z roku 2019, novou motivaci. Vyhraje ten, kdo udělá nejmenší počet chyb," prorokuje šampion kontinentu z roku 2017.

K úspěchu ho má dovézt vylepšený speciál Buggyra DV21. "Vykazuje veškeré znaky vítězného auta, uvidíme, kam se posunula konkurence. Odhaduji souboj do posledního závodu," dodal Lacko, který od roku 2016 nechyběl v nejlepší trojce konečného pořadí seriálu.

Do sezony, která má aktuálně naplánováno sedm dílů včetně srpnového Mostu, nasazuje česká stáj tři piloty. Vedle zkušeného Lacka budou zkušenosti sbírat dvacetiletý Francouz Teo Calvet a ještě o čtyři roky mladší Aliyyah Kolocová.

"V dubnu jsem na Hungaroringu závodila s Mercedesem AMG - GT3 a celou dobu jsem si říkala, jak se na okruhu poskládají velké tahače? O víkendu, se to dozvím," prohlásil s úsměvem dcera stájového bosse Martina Koloce.

O titul nejlepšího evropského pilota tahače bude bojovat šestnáct jezdců, z toho čtyři mistři Evropy. Poháru konstruktérů se zúčastní pět týmů, Buggyru bude zastupovat duo Lacko - Calvet.

Letos poprvé budou všechny závodní speciály poháněny biopalivem plně pocházejícím z obnovitelných zdrojů.

"Trochu neskromně si troufám říct, že první vítězství na diplomatickém poli jsme zaznamenali ještě před začátkem šampionátu. Když jsme před lety začínali v truckracingu s ekologickým programem, byli jsme za snílky. Letos bude veškeré palivo šampionátu pocházet z obnovitelných zdrojů, navíc značka Total garantuje kvalitu,"  je přesvědčen Koloc.

Pohled z dronu na závody Francouzského poháru tahačů, v nichž úspěšně bojovali také piloty Buggyry. | Video: Buggyra
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 16 minutami

Majetkovému úřadu se ani napotřetí nepodařilo prodat Palác Broadway v Praze

Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se ani na třetí pokus nepodařilo v elektronické dražbě prodat pražský Palác Broadway. V aukci s vyvolávací cenou 1,05 miliardy korun nikdo nepřihodil ani minimální příhoz 200 tisíc korun. Ve středu to sdělila mluvčí úřadu Michaela Tesařová. Úřad se funkcionalistickou budovu, kde sídlí Divadlo Broadway, již neúspěšně pokusil prodat letos v březnu a loni v září.

Funkcionalistická stavba architektů Bohumíra Kozáka a Antonína Černého se nachází mezi ulicemi Na Příkopě a Celetná a pochází ze 30. let 20. století. Stejně jako v předchozích dvou aukcích složil požadovanou kauci 20 milionů korun jeden zájemce, následně se ale dražby, která skončila dnes v poledne, nezúčastnil.

Majetkový úřad nyní nabídne prodej paláce za vyvolávací cenu stávajícímu nájemci, kterým je Divadlo Broadway a jeho majitel Oldřich Lichtenberg. Přednostní právo vyplývá ze smlouvy, kterou úřad převzal v roce 2016 od tehdejší SŽDC, dnes Správy železnic. 

Lichtenberg po březnové aukci řekl, že palác koupit chtít nebude kvůli zmíněné smlouvě, kterou je palác zatížen a kvůli níž by ještě několik desítek let majiteli nevydělával. To je podle něj také důvod, proč se palác v dražbě opakovaně nedaří prodat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy