Mapa formule 1 se rozšíří, za Manor pojede Haryanto z Indonésie

Radek Vičík Radek Vičík
18. 2. 2016 10:55
Stáj Manor jako poslední tým zkompletovala před sezonou svůj jezdecký pár, když dnes angažovala Ria Haryanta z Indonésie. Pilot GP2 tak doplní dalšího nováčka, Pascala Wehrleina.
Rio Haryanto pózuje s indonéskou vlajkou po podpisu kontraktu s týmem Manor.
Rio Haryanto pózuje s indonéskou vlajkou po podpisu kontraktu s týmem Manor. | Foto: Reuters

Banbury - Po Pascalu Wehrleinovi angažovala stáj Manor druhého nováčka. V letošní sezoně formule 1 pojede za loni poslední tým v hodnocení Poháru konstruktérů Rio Haryanto z Indonésie. Ten se tak stane prvním závodníkem z ostrovního státu na pomezí jihovýchodní Asie a Oceánie.

23letý pilot GP2 si sedačku v nejchudších boxech z celého šampionátu podle informací britského listu Telegraph zajistil díky 10 milionům liber (necelých 350 mil. Kč) sponzorských peněz od indonéského národního petrolejářského koncernu Pertamina. Tím přeplatil stávajícího pilota Willa Stevense z Velké Británie, jenž měl nabídnout "pouze" šest milionů liber.

Haryantovým největším úspěchem je vítězství ve Formuli BMW Pacific z roku 2009. O rok později byl testovačem Marussie, tedy předchůdkyně stávajícího Manoru. Loni skončil se třemi vítěznými jízdami na čtvrtém místě konečného pořadí seriálu GP2.

Manor tak podobně jako Renault (loni závodící pod jménem Lotus) před touto sezonou zcela obměnil jezdecký kádr. 21letý Němec Wehrlein je továrním  pilotem Mercedesu, jenž je od letošku dodavatelem motorů pro britskou stáj. Loni pod hlavičkou Marussie startovali Stevens, Španěl Roberto Merhi a Alexander Rossi z USA.

Ve formuli 1 letos vedle páru z Manoru pojedou ještě další nováček - Jolyon Palmer v Renaultu.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy