Mapa formule 1 se rozšíří, za Manor pojede Haryanto z Indonésie

Radek Vičík Radek Vičík
18. 2. 2016 10:55
Stáj Manor jako poslední tým zkompletovala před sezonou svůj jezdecký pár, když dnes angažovala Ria Haryanta z Indonésie. Pilot GP2 tak doplní dalšího nováčka, Pascala Wehrleina.
Rio Haryanto pózuje s indonéskou vlajkou po podpisu kontraktu s týmem Manor.
Rio Haryanto pózuje s indonéskou vlajkou po podpisu kontraktu s týmem Manor. | Foto: Reuters

Banbury - Po Pascalu Wehrleinovi angažovala stáj Manor druhého nováčka. V letošní sezoně formule 1 pojede za loni poslední tým v hodnocení Poháru konstruktérů Rio Haryanto z Indonésie. Ten se tak stane prvním závodníkem z ostrovního státu na pomezí jihovýchodní Asie a Oceánie.

23letý pilot GP2 si sedačku v nejchudších boxech z celého šampionátu podle informací britského listu Telegraph zajistil díky 10 milionům liber (necelých 350 mil. Kč) sponzorských peněz od indonéského národního petrolejářského koncernu Pertamina. Tím přeplatil stávajícího pilota Willa Stevense z Velké Británie, jenž měl nabídnout "pouze" šest milionů liber.

Haryantovým největším úspěchem je vítězství ve Formuli BMW Pacific z roku 2009. O rok později byl testovačem Marussie, tedy předchůdkyně stávajícího Manoru. Loni skončil se třemi vítěznými jízdami na čtvrtém místě konečného pořadí seriálu GP2.

Manor tak podobně jako Renault (loni závodící pod jménem Lotus) před touto sezonou zcela obměnil jezdecký kádr. 21letý Němec Wehrlein je továrním  pilotem Mercedesu, jenž je od letošku dodavatelem motorů pro britskou stáj. Loni pod hlavičkou Marussie startovali Stevens, Španěl Roberto Merhi a Alexander Rossi z USA.

Ve formuli 1 letos vedle páru z Manoru pojedou ještě další nováček - Jolyon Palmer v Renaultu.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Vrátili jste se z oblasti s koronavirem? Zůstaňte chvíli doma, doporučil Číňanům Peking

Úřady v čínském hlavním městě Pekingu vyzvaly obyvatele města, kteří se vracejí z oblastí zasažených novým typem koronaviru, aby 14 dnů zůstali doma, a zabránili tak šíření nákazy. Informuje o tom agentura Reuters. Podobnou výzvu vydala i obchodní metropole Šanghaj.

Čína zesiluje opatření, aby zamezila šíření viru, kterým se od konce loňského roku v nejlidnatější zemi světa nakazilo více než 800 osob a 26 z nich zemřelo. Uzavřena je desítka měst v centrální provincii Chu-pej, odkud se nákaza šíří a odkud je hlášeno nejvíce případů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy