Kopecký vyhrál Rallye Hustopeče navzdory defektu

ČTK ČTK
20. 6. 2015 16:55
Tovární jezdec Škody Jan Kopecký vyhrál i třetí díl domácího šampionátu v automobilových soutěžích.
Jan Kopecký si ve Škoda Fabia R5 jede pro vítězství na Rallye Hustopeče.
Jan Kopecký si ve Škoda Fabia R5 jede pro vítězství na Rallye Hustopeče. | Foto: Škoda Media

Hustopeče - Tovární jezdec Škody Jan Kopecký vyhrál i třetí díl domácího šampionátu v automobilových soutěžích. V Rallye Hustopeče ho nezastavil ani defekt v páteční etapě, po kterém nabral čtyřicetisekundovou ztrátu.

Druhý soutěžní den za volantem nové Škody Fabia R5 zcela ovládl, vyhrál všech šest rychlostních zkoušek a navázal na triumfy z Klatov a Českého Krumlova.

V první etapě tři ze čtyř testů vyhrál obhájce prvenství a úřadující šampion Václav Pech v Mini Cooperu a po třech zkouškách měl na Kopeckého 49 sekund k dobru. Od poslední páteční vložky ale vládl výsledkům lídr šampionátu, ze sedmého místa se postupně probil zpět a v celkově sedmé erzetě už definitivně převzal vedení.

"První den neprobíhal podle našich představ. Ale v sobotu jsme se s volbou pneumatik perfektně trefili. Mohli jsme tak ukázat, jak rychlá je nová fabia v těžkých podmínkách," uvedl Kopecký v tiskové zprávě týmu Škoda Motorsport.

V Hustopečích se spolujezdcem Pavlem Dreslerem vyhráli už počtvrté, předtím se jim to podařilo v letech 2011 až 2013.

Pech, který právě v sedmé zkoušce nabral hlavní ztrátu ve výši 26 sekund, zopakoval druhé místo z Českého Krumlova. Celkem za Kopeckým zaostal o 45,1 sekundy, třetí skončil stejně jako v Klatovech Roman Odložilík. Čtvrtý Pavel Valoušek poprvé v sezoně MČR chyběl na stupních vítězů.

Agrotec rallye Hustopeče, třetí díl mistrovství ČR v automobilových soutěžích - konečné pořadí:

1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 1:26:03,8, 2. Pech, Uhel (Mini John Cooper Works S2000) -45,1, 3. Odložilík, Tureček (Ford Fiesta R5) -1:04,0, 4. Valoušek, Havelková -1:19,9, 5. Jelínek, Machů (všichni Škoda Fabia S2000) -3:00,8, 6. Cvrček, Šálek (Škoda Octavia WRC) -5:02,1.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Babiš bude informovat evropské představitele o Vrběticích na sobotním summitu

Premiér Andrej Babiš (ANO) bude na neformálním summitu lídrů Evropské unie informovat o vrbětické kauze, písemné závěry k tématu ale zaujme až příští summit koncem května. Novinářům to Babiš v pátek řekl před odletem na jednání, které se koná do soboty v portugalském Portu. Předseda Evropské rady Charles Michel podle Babiše slíbil téma zmínit i na tiskové konferenci.

Summit se bude týkat například společného přístupu k sociálním tématům, jako jsou minimální mzda či rovné pracovní podmínky mužů a žen. Babiš řekl, že u večeře kolegy seznámí s vývojem česko-ruského sporu vyvolaného kauzou Vrbětice. "Co se týče Ruska jako takového, téma bude speciálně na programu příští Evropské rady za tři týdny," uvedl. V projevu bude žádat o solidaritu, které se podle něj už Česku dostává od dalších zemí EU i spojenců mimo unii.

Nynější neformální summit nebude mít písemné závěry, k Rusku by se však měl vyjádřit summit svolaný na 25. května. "Kauza se dostane do písemných závěrů na té normální Evropské radě," řekl. Kolem případu podle Babiše není nic nového, spojenců se nijak nedotkne vnitropolitická debata v ČR. Podle serveru Seznam Zprávy chtěl vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) na své zrušené cestě do Moskvy vyměnit informace o Vrběticích mimo jiné za dodávky ruské vakcíny Sputnik V. Hamáček to ostře odmítá a chce se bránit soudně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy