Kopecký pokřtil Fabii R5 vítězstvím v Rallye Šumava Klatovy

Radek Vičík Radek Vičík
25. 4. 2015 16:22
Výsledky Rallye Šumava Klatovy
Jan Kopecký se Škodou Fabia R5 na trati Rallye Šumava Klatovy.
Jan Kopecký se Škodou Fabia R5 na trati Rallye Šumava Klatovy. | Foto: Jiří Šimeček

Klatovy - Jan Kopecký dovedl nový vůz Škoda Fabia R5 v jeho závodní premiéře k vítězství v Rallye Šumava Klatovy.

Po dnešní druhé závěrečné etapě tovární měl jezdec mladoboleslavské automobilky v cíli náskok více než minuty a půl před Francouzem Bryanem Bouffierem za volantem Citroënu DS3 R5. Třetí skončil Pavel Valoušek se Škodou Fabia S2000.

Kopecký vedl v úvodním podniku domácího rallyového mistrovství od první "erzety", z 12 vypsaných rychlostních vložek jich vyhrál plných jedenáct.

"První start s naším novým vozem nemohl proběhnout lépe. Samozřejmě jsme byli plni očekávání, protože po mnoha testech nám až skutečný závod mohl dát odpověď na to, jak auto funguje. A fungovalo perfektně: vítězství nás velice těší a doufáme, že naše nová Fabia R5 nadchla mnoho lidí,“ pochvaloval si Kopecký premiérový start v novém soutěžním speciálu.

Obhájce titulu Václav Pech skončil své účinkování na Šumavě už včera poté, co mu ve třetí rychlostní zkoušce vypověděl poslušnost jeho vůz Mini Cooper S2000.

Rallye Šumava Klatovy, první díl mistrovství ČR v automobilových soutěžích:

1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 1:20:20,9, 2. Bouffier, Moreau (FR./Citroën DS3 R5) -1:34,6, 3. Valoušek, Havelková (Škoda Fabia S2000) -2:48,9, 4. Odložilík, Tureček (Subaru Impreza WRC) -2:55,1, 5. Sýkora, Palivec (Ford Fiesta R5) -2:59,5, 6. Černý, Černohorský (Škoda Fabia S2000) 3:21,2.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Vrtulník NASA Ingenuity na Marsu poletí popáté, vystoupá výš a přistane jinde

Malý vrtulník Ingenuity americké vesmírné agentury NASA má v pátek na Marsu naplánovaný svůj pátý let, při němž vystoupá výš než doposud a přistane na jiném místě. Na svém webu o tom informuje Laboratoř tryskového pohonu (JPL), která má v NASA na starosti mimo jiné program robotického vozítka Perseverance včetně testování Ingenuity. Data o zkoušce očekává v sobotu půldruhé hodiny po půlnoci.

Stroj má opět vzlétnout do pětimetrové výšky a letět ve stejné dráze jako při předchozím testu, a to až do vzdálenosti 129 metrů. Místo otočky a návratu ale vystoupá do deseti metrů, pořídí barevné i černobílé fotografie oblasti a poté přistane. Celý tento let má trvat 110 vteřin. "Až dosedne na svém novém místě, zahájíme novou demonstrační fázi - takovou, při níž předvedeme, co tato nová technika může udělat, aby pomohla dalším misím na cestě," sdělila JPL.

Zdroj: ČTK
před 6 minutami

Investigativní novináři tvrdí, že našli muže, jehož cestovní pas posloužil k vytvoření falešného dokladu pro jednoho z ruských agentů z Vrbětic.

Další zprávy