Konec nadějí, Velká cena Koreje formule 1 se letos nepojede

ČTK ČTK
6. 1. 2015 22:34
Seriál mistrovství světa formule 1 bude mít letos podle očekávání 20 závodů. Z předběžného kalendáře, který Mezinárodní automobilová federace (FIA) oznámila v prosinci, vypadla Velká cena Koreje.
Velká cena Koreje vypadla z předběžného kalendáře pro tuto sezonu F1.
Velká cena Koreje vypadla z předběžného kalendáře pro tuto sezonu F1. | Foto: Sahara Force India F1 Team via Twitter

Paříž - Seriál mistrovství světa formule 1 bude mít letos podle očekávání 20 závodů. Z předběžného kalendáře, který Mezinárodní automobilová federace (FIA) oznámila v prosinci, vypadla Velká cena Koreje. Vyplývá to z dnes zveřejněného programu motoristické sezony.

Zařazení korejského závodu do předběžného kalendáře bylo v prosinci velkým překvapením i pro samotné organizátory. V Jongamu se měla jet 3. května pátá Grand Prix sezony, nicméně po měsíci byla opět z kalendáře vyřazena, protože její uspořádání není reálné.

Důvodem konce GP Koreje v mistrovství světa jsou finance. Velké ceny v letech 2010-2013 skončily pro organizátory ztrátou ve výši 170 milionů eur, proti setrvání závodu v seriálu byly navíc i týmy.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 33 minutami

Poslední pozvánku na olympijský turnaj hokejistů v Pekingu obdržel David Musil

Posledním pětadvacátým hokejistou nominovaným do reprezentačního týmu pro olympijský turnaj v Pekingu je obránce David Musil z extraligového Třince. Ve výběru generálního manažera Petra Nedvěda a kouče Filipa Pešána tak aktuálně figurují tři brankáři, osm zadáků a 14 útočníků. Svaz o obsazení posledního volného místa informoval v tiskové zprávě.

Osmadvacetiletý Musil, jenž ve čtyřech zápasech okusil v minulosti i NHL, obléká dres Ocelářů od roku 2017, kdy se vrátil ze zámoří. S Třincem vyhrál dva mistrovské tituly. V reprezentačním dresu už má odehráno 47 zápasů, zúčastnil se dvou posledních odehraných mistrovství světa v letech 2019 a 2021.

"David je zkušený obránce, kterého máme prověřeného a v reprezentaci odvádí spolehlivé výkony," uvedl generální manažer Nedvěd. "Pasuje do role, pro kterou s ním počítáme. Není tajemstvím, že s trenéry jsme uvažovali i o Ladislavu Šmídovi. Nakonec jsme se s ním shodli, že přestávka kvůli operaci byla přece jenom příliš dlouhá a že je škoda, že se na led nemohl vrátit dříve. Sám řekl, že přemýšlí i o tom, zda by to bylo férové vůči dalším hráčům," dodal Nedvěd.

Minulý týden ve čtvrtek ohlášená nominace ještě nemusí být konečná. Uzavře se definitivně v pondělí, pak už jsou změny možné jen ze zdravotních důvodů. Vzhledem k okolnostem spojeným zejména s pandemií koronaviru čítá seznam náhradníků 30 jmen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy