Motocyklový závodník Ježek pojede příští rok MS supersportů

Radek Vičík Radek Vičík
23. 11. 2015 10:42
Vedle Karla Abrahama bude v rámci závodních víkendu světového šampionátu superbiků bojovat o body také Ondřej Ježek, který nastoupí na start závodů druhé nejprestižnější třídy - MS supersportů
Motocyklový závodník Ondřej Ježek
Motocyklový závodník Ondřej Ježek | Foto: Erinac

Praha - Český motocyklový závodník Ondřej Ježek se po čtyřech letech vrací do světového šampionát supersportů. Ten se jezdí v rámci závodního víkendu MS superbiků, do něhož z MotoGP přestoupí Karel Abraham.

Ježek se dohodl na spolupráci se stájí Go Eleven, která nasazuje motocykly Kawasaki. Na stroji stejné značky jel letošní šampion supersportů, Kenan Kenan Sofuoglu z Turecka. Český jezdec Kawasaki dobře zná, na stroji této značky odjel mistrovství Evropy Superstock 600 v letech 2005 až 2008.

Brněnský rodák v supersportech startoval už v sezoně 2011na Hondě, kdy s devíti body obsadil 23. pozici. V posledních třech sezonách závodil v Poháru FIM Superstock 1000. Zde v sedle Ducati vyhrál jednu Velkou cenu a po dvou šestých místech letos skončil v závěrečné výsledkové listině seriálu pátý.

"Jsem velmi šťastný, že v příštím roce pojedu mistrovství světa. S týmem Go Eleven jsme byli v kontaktu od posledního závodu v Magny Cours. Ve hře byly i superbiky, ale nakonec jsem se rozhodl přijmout nabídku do supersportů s opcí do superbiků na rok 2017," naznačil 26letý jezdec své plány.

Sezona 2016 odstartuje na konci února v Austrálii a završí ji poslední říjnový víkend třináctým závodem Grand Prix Kataru.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Biatlonisté získali na juniorském MS bronz ve štafetě

Biatlonisté Tomáš Mikyska, Vítězslav Hornig, Jonáš Mareček a Mikuláš Karlík získali na mistrovství světa juniorů bronz ve štafetě. České juniorky Tereza Voborníková, Tereza Jandová, Eliška Teplá a Klára Polednová obsadily 13. místo. Oběma kategoriím dominovaly francouzské týmy.

Mikyska rozběhl štafetu výborně a předával na třetím místě v kontaktu s čelem, Hornig posunul tým na druhou pozici, na níž Čechy udržel i Mareček. Karlík, který už na šampionátu získal stříbrnou medaili ve sprintu, ale musel na posledním úseku celkem šestkrát dobíjet a o jednu příčku si pohoršil. Stupně vítězů ale s přehledem uhájil.

Další zprávy