FOTO Pastor Maldonado. Od titulu v GP2 k triumfu v Barceloně

Pastor Maldonado po zisku titulu v GP2 v roce 2010
V roce 2007 začala Maldonadova kariéra ve světě velkých závodů. V barvách stáje Trident Racing vstoupil do GP2.
Každé vítězství v Monaku je důkazem jezdeckých kvalit. Ať je to ve formuli 1 nebo GP2.
Ve Spa si to v kokpitu monopostu GP2 Maldonado rozdával se svým budoucím soupeřem ve formuli 1. V černo-stříbrném voze jede Kamuji Kobajaši (dnes Sauber).
A zase setkání budoucích jezdců F1. Tentokrát to s agresivitou přehnal Romain Grosjean (žlutý vůz), který Venezuelana katapultoval do vzduchu.
14. 5. 2012 18:19
Novým hrdinou formule 1 je od víkendu venezuelský jezdec Pastor Maldonado. Na Williamsu dosáhl svého životního úspěchu a vyhrál Velkou cenu Španělska. K titulu však vedla dlouhá cesta. Jaká?
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Kateřina Šimáčková odchází z Ústavního soudu, bude novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Parlamentní shromáždění Rady Evropy v úterý zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Šimáčková nahradí jiného českého soudce Aleše Pejchala, devítileté funkční období jí začne 1. listopadu. Dosud působila na Ústavním soudu.

Šimáčková získala 204 z 222 odevzdaných platných hlasů. Členové parlamentního shromáždění tak dali na doporučení poradního orgánu, jenž její kandidaturu podpořil minulý týden. Kromě Šimáčkové se o post soudce Evropského soudu pro lidská práva ucházeli za Česko také další dva nominovaní: soudce Nejvyššího soudu Pavel Simon a člen Nejvyššího správního soudu Tomáš Langášek.

Evropský soud pro lidská práva sídlí ve Štrasburku a zabývá se stížnostmi států, nevládních organizací či jednotlivců na porušení Evropské úmluvy o lidských právech. Zasedá v něm 47 soudců, jeden za každý členský stát Rady Evropy. Soud není institucí Evropské unie.

Zdroj: ČTK , Domácí
před 45 minutami

Fotbaloví mistři Evropy budou hrát s vítězi Copy América

Evropská fotbalová unie UEFA se domluvila s jihoamerickou federací CONMEBOL na uspořádání zápasu mezi vítězi mistrovství Evropy a Copy América. Oznámila to dnes UEFA, dohoda zatím platí na tři ročníky akce.

Současní šampioni Itálie a Argentina se utkají příští rok v červnové reprezentační pauze, o místu konání se teprve rozhodne. Kromě toho UEFA a CONMEBOL otevřou společnou kancelář v Londýně.

Obě nejsilnější konfederace patří k největším odpůrcům návrhu na zkrácení čtyřletého intervalu mistrovství světa na polovinu, s nímž nedávno přišel předseda Mezinárodní fotbalové federace Gianni Infantino. FIFA kvůli kritice pozvala na 30. září zástupce klubů, ligových soutěží, národních federací i hráčských unií k on-line konferenci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy