reklama
 
 

Itálie se směje bývalému idolu: Kde byl Schumacher?

15. 3. 2010 15:15
Michael Schumacher se vrátil, ale hrdinou se nestal

Manáma - Měl to být grandiózní comeback, který poblázní svět formule jedna. Ovšem návrat Michaela Schumachera na závodní okruhy nebyl tak skvělý, jak se čekalo. Německá legenda neuspěla.

Jednačtyřicetiletý pilot ve službách Mercedesu dojel v úvodní Velké ceně Bahrajnu až šestý.

Přesto sám uvedl, že ho způsob a výsledek jeho návratu potěšil. "Když všechno zhodnotím, musím být spokojený," řekl sedminásobný mistr světa, který nezávodil více než tři roky.

Čtěte dále: Úvod sezony F1 pro Ferrari. V Bahrajnu získalo double

Na své konto si kdysi neporazitelný Němec připsal první body v této sezoně, přesněji napsáno, získal bodů osm. Jenže fanoušci i odborníci čekali více. Španělský a zvláště italský tisk se dokonce ptá, kde že byl ten slavný Michael Schumacher.

"Vůbec nebyl vidět," píše uznávaný deník Gazzetta dello Sport.

"Bylo to z jeho strany podivné odpoledne," dodává další list Corriere della Sera. Nejdále zašel regionální Il Secolo XIX, který tvrdí, že kdysi v Itálii zbožňovaný Schumacher je mistr světa jen v arogantním chování.

I když německý Bild kontruje, že jde o urážky, nemá tak úplně pravdu.

Stačí se podívat detailněji na výsledky Schumacherova výkonu. Ano, startoval ze sedmé pozice a nakonec se posunul o jednu příčku nahoru. Ale časy, které zajížděl, oslnily málokoho. Doby kralování v suverénním Ferrari jsou pryč.

Čtěte více: Schumi a spol. proti novým pravidlům: z F1 je prý vláček

Tedy asi jen pro Schumachera.

Nejrychlejší kolo zvládl o dvě vteřiny pomaleji než vítězný Fernando Alonso (právě z rudé stáje z Maranella) a v tomto srovnání obsadil pomyslné jedenácté místo. Skoro stejného času v nejrychlejším okruhu dosáhl rovněž jeho "německý nástupce" Sebastien Vettel, jenž nakonec skončil čtvrtý.

Schumacher ale ví, kde je chyba. Vozy německé stáje nejsou konkurenceschopné, na Ferrari a další zatím nestačí.

"Je zřejmé, že Ferrari i Red Bull mají, co se týče aut, náskok. Ale to jsme očekávali," poznamenala legenda motoristického sportu. Další šanci na lepší výsledek bude mít za necelé dva týdny v australském Melbourne.

autor: Martin Jůzek | 15. 3. 2010 15:15

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama