Hamilton ovládl dramatickou kvalifikaci

SportPlus
7. 7. 2007 15:14
Až v posledním kole vyhrál Hamilton kvalifikaci na Velkou cenu Velké Británie F1
Pilot McLarenu zdraví domácí fanoušky v Silverstone poté co vyhrál kvalifikaci.
Pilot McLarenu zdraví domácí fanoušky v Silverstone poté co vyhrál kvalifikaci. | Foto: Reuters

Silverstone - Britský pilot formule 1 Lewis Hamilton začal výborně cestu za vysněným vítězstvím na domácí Grand Prix v dramatické sobotní kvalifikaci.

Dvaadvacetiletý jezdec McLarenu zajel až v posledním kole kvalifikace nejrychlejší kolo a odsunul Fina Kimiho Räikkönena s Ferrari na druhou příčku.

Hamiltonův stájový kolega Fernando Alonso obsadil v kvalifikaci třetí místo. Felipe Massa je s druhým Ferrari čtvrtý, ale jen se ztrátou 0,3 s.

Hamilton si vyjel letos již třetí pole position a má skvělou výchozí pozici pro premiérové vítězství na domácí Grand Prix, které by znamenalo třetí triumf v posledních čtyřech závodech. Brit by tak ještě navýšil už tak solidní čtrnáctibodový náskok na čele šampionátu.

Výsledky kvalifikace na VC Velké Británie:

1. Hamilton (Brit./McLaren) 1:19,997, 2. Räikkönen (Fin./Ferrari) 1:20,099, 3. Alonso (Šp./McLaren) 1:20,147, 4. Massa (Braz./Ferrari) 1:20,265, 5. Kubica (Pol./BMW-Sauber) 1:20,401, 6. R. Schumacher (Něm./Toyota) 1:20,516, 7. Kovalainen (Fin./Renault) 1:20,721, 8. Fisichella (It./Renault) 1:20,775, 9. Heidfeld (Něm./BMW-Sauber) 1:20,894, 10. Trulli (It./Toyota) 1:21,240.