Hamilton opět vítězem kvalifikace. V Singapuru vyjede první

22. 9. 2012 16:29
Lewis Hamilton během kvalifikace
Lewis Hamilton během kvalifikace | Foto: Reuters

Singapur - Pole position putuje do Velké Británie. Kvalifikaci na Velkou cenu Singapuru formule 1 vyhrál stejně jako před dvěma týdny v Monze britský pilot Lewis Hamilton z McLarenu.

Mistr světa z roku 2008 bude mít v neděli dobrou šanci zaútočit na druhé vítězství za sebou - pod světly v Singapuru v uplynulých třech letech pokaždé vyhráli jezdci startující z pole position.

Díky Hamiltonovi získal McLaren už čtvrté kvalifikační vítězství v řadě, což se této britské stáji podařilo naposledy v roce 1999.

Druhý překvapivě Maldolando

Druhý muž průběžného pořadí MS Hamilton se postaral o tři výhry, zbylou pole position přidal ve Spa jeho krajan Jenson Button, jenž byl dnes čtvrtý.

Hamiltona v první řadě na roštu doplní překvapivě Venezuelan Pastor Maldonado s williamsem, jenž na sedmadvacetiletého Brita ztratil téměř půl sekundy.

Zklamáním skončila kvalifikace pro mistra světa z předchozích dvou let Sebastiana Vettela. Německý pilot Red Bullu zajel v Singapuru nejrychlejší čas ve všech třech trénincích, na startu ale bude až třetí.

Velké ceny v Singapuru dalších pět let

Z třetí řady vyjede španělský lídr šampionátu Fernando Alonso z Ferrari, jenž obsadil páté místo. Třetí muž průběžného pořadí MS Fin Kimi Räikkönen na lotusu byl až dvanáctý.

Dnes se také rozhodlo o tom, že závody formule jedna se budou v Singapuru jezdit dalších pět let.

Grand Prix Singapuru zůstane v seriálu mistrovství světa až do roku 2017 Smlouvu dnes prodloužil šéf F1 Bernie Ecclestone s tamní vládou.

Kvalifikace na Velkou cenu Singapuru, závod MS vozů formule 1:

1. Hamilton (Brit./McLaren) 1:46,362, 2. Maldonado (Venez./Williams) 1:46,804, 3. Vettel (Něm./Red Bull) 1:46,905, 4. Button (Brit./McLaren) 1:46,939, 5. Alonso (Šp./Ferrari) 1:47,216, 6. Di Resta (Brit./Force India) 1:47,241, 7. Webber (Austr./Red Bull) 1:47,475, 8. Grosjean (Fr./Lotus) 1:47,788, 9. Schumacher, 10. Rosberg (oba Něm./Mercedes) oba bez času.