FOTO Nejrychlejší ženy světa. Moc jich ale není

FOTO Nejrychlejší ženy světa. Moc jich ale není
Susie Wolffová je od letošní sezony členkou širšího týmu mladých nadějí týmu Williams. Ve středu se stala teprve čtvrtou ženou, která za posledních deset let řídila vůz formule 1. Devětadvacetiletá pilotka, jež spolupracuje s Williamsem na vývoji monopostů, absolvovala na okruhu v Silverstonu 100 kilometrů.

V této fotogalerii zjistíte, jak si vedou a vedly ženy ve formuli 1 a světě motorismu vůbec.
Maria Teresa de Filippisová se v roce 1958 jako první žena zařadila do světa novodobé formule 1. Z pěti závodů se třikrát kvalifikovala, dojela ale jediný závod.
Populární Italka Lella Lombardiová jako jediná žena dokázala bodovat. V monopostu March vybojovala půlbod ve zkrácené GP Španělska 1975.
Jihoafričanka Desiré Wilsonová je unikát. V F1 má na svém kontě jen jeden nekvalifikovaný závod, ale vyhrála klání konkurenční série British Aurora F1.
Foto: ČTK
Sport Sport
18. 10. 2012 9:21
Svět formule 1 a dalších rychlých vozů byl dlouho pro ženy tabu. Jen postupně do něj pronikaly jednotlivé odvážlivkyně.

Svět formule 1 a dalších rychlých vozů byl dlouho pro ženy tabu. Jen postupně se do něj pronikaly odvážlivkyně. Podívejte se na ženy, které jezdily formuli 1 nebo uspěly v jiných motoristických disciplínách.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy