FOTO Vytrvalí zoufalci formule 1: tři sezony a bod žádný

Vitalij Petrov je přeborníkem mezi neúspěšnými. Stačilo mu k tomu 11. místo v Brazílii.
"Fernando, seš dobrej!" říká Pedro de la Rosa z HRT krajanovi Alonsovi. Na trati se potkávají od roku 2001.
Charles Pic by rád zopakoval kariéru Fernanda Alonsa a podobně jako on po sezoně ve slabém týmu zazářil mezi hvězdami.
Před každou Velkou cenou se piloti představují divákům v krásných kabrioletech. Vitalij Petrov a Heikki Kovalainen si to užili.
HRT hledal peníze i v Číně. Proto se testovačem stal Ma Čching Chua. Jako řidič cestovních vozů měl však s monoposty minimální zkušenosti.
Foto: Caterham - Glenn Dunbar/LAT Photographic
Radek Vičík Radek Vičík
28. 11. 2012 15:15
Tři stáje, které společně vstoupily v roce 2010 do světa formule 1 spojuje tristní bilance. Pořád ještě nebodovaly.

Praha - Caterham, HRT a Marussia. Tři stáje, které společně vstoupily v roce 2010 do světa formule 1 spojuje tristní bilance.

Z 58 Grand Prix, které se za poslední tři roky odjely, nezískaly ani bod. Dokonce se občas stalo, že se jejich piloti do závodu vůbec nekvalifikovali nebo jim monopost vypověděl poslušnost těsně před startem Velké ceny.

Různá jména, stejná firma

Jedině HRT startuje celé tři roky pod stejným jménem, i když od roku 2013 ho změní. Tedy jen v tom případě, pokus se ho jeho současný majitel dokáže zbavit. Jinak první španělský tým v F1 končí (více ZDE).

Marussia je původní Virgin a Caterhamy se ještě loni proháněly po okruzích jako Lotusy. Pak ale majitel týmu Tony Fernandez prohrál soud o slavné jméno a musel zvolit nový název.

Caterham se letos ukázal jako nejúspěšnější tým z "trojky zoufalců", protože Vitalij Petrov dokázal Grad Prix Brazílie dokončit na 11. místě. V zeleno-žlutých boxech vybuchl gejzír radosti, protože tím se malajská stáj dostala na 10. místo Poháru kosntruktérů a získala navíc potřebné miliony dolarů.

Ruský pilot zároveň vytvořil nový rekord v minisouboji Caterhamu, HRT a Marussie. Za tři roky tak blízko bodované desítky žádný z pilotů těchto stájí nenakouknul.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Čtyři největší banky v Česku loni kvůli pandemii vydělaly o polovinu méně než v roce 2019

Čtveřice největších bank v Česku loni vydělala 31,7 miliardy Kč, což je proti předloňskému roku propad o 30,5 miliardy korun, tedy zhruba na polovinu. Vyplývá to z výsledků bank. Hlavním faktorem propadu je výrazný nárůst nákladů rizika v souvislosti s pandemií koronaviru. Komerční bance klesl čistý zisk o 45,3 procenta na 8,2 miliardy korun, ČSOB o 57 procent na 8,5 miliardy korun, České spořitelně o 43,6 procenta na deset miliard korun a UniCredit Bank v ČR a na Slovensku o 50,5 procenta na pět miliard korun.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 57 minutami

Hasiči v Chrastavě zasahují u požáru průmyslového objektu

V Chrastavě u Liberce zasahují hasiči u požáru průmyslového objektu. Vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu. Podle mluvčí policie Dagmar Sochorové hoří v průmyslové zóně.

"Na základě prvotního šetření bylo zjištěno, že v plamenech je budova skladu firmy vyrábějící díly do vozidel," uvedla Sochorová. Protože hrozí výbuch nádrže s plynem, byla podle mluvčí zastavena také železniční doprava na trati Liberec - Chrastava.

Na místě je 13 jednotek hasičů a další složky Integrovaného záchranného systému. "Jsme na místě, zatím je to bez zranění," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Uživatelům nejnovějších Windows hrozí útoky hackerů, varuje NÚKIB

Uživatelům operačního systému Windows včetně nejnovějších verzí hrozí útoky hackerů. Windows 10 a Windows Server 2019 obsahují vážné zranitelnosti, které již začaly zneužívat některé škodlivé programy. Na většinu zranitelností Microsoft vydal opravy. Na svém webu to uvedl Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Útočníci mohou podle expertů poradenské firmy BDO využít zranitelnosti systému například prostřednictvím phishingového útoku nebo odkazu ke stáhnutí externího obsahu zprávy, který bude obsahovat vyděračský ransomware.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie požádala o prodloužení lhůty v kauze farmy Čapí hnízdo

Policisté požádali o další prodloužení lhůty pro vyšetřování kauzy kolem dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo, v níž je obviněn premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jana Mayerová. Uvedla to v pátek mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Nový termín lhůty mluvčí neuvedla, s dalšími dotazy odkázala na pražské městské státní zastupitelství, jehož žalobce Jaroslav Šaroch případ dozoruje. Lhůta byla v minulosti prodloužena několikrát, naposledy byla stanovena do konce února.

Babiš dlouhodobě odmítá, že by se kolem farmy dělo cokoli nezákonného, Mayerová v minulosti uvedla, že je přesvědčena o tom, že zákon porušen nebyl.

"Mohu potvrdit, že kriminalisté požádali o prodloužení lhůty. Ve věci si vyhradilo právo na poskytování informací městské státní zastupitelství. V případě dalších dotazů se prosím obraťte přímo na státní zastupitelství," uvedla Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy