FOTO Vytrvalí zoufalci formule 1: tři sezony a bod žádný

Vitalij Petrov je přeborníkem mezi neúspěšnými. Stačilo mu k tomu 11. místo v Brazílii.
"Fernando, seš dobrej!" říká Pedro de la Rosa z HRT krajanovi Alonsovi. Na trati se potkávají od roku 2001.
Charles Pic by rád zopakoval kariéru Fernanda Alonsa a podobně jako on po sezoně ve slabém týmu zazářil mezi hvězdami.
Před každou Velkou cenou se piloti představují divákům v krásných kabrioletech. Vitalij Petrov a Heikki Kovalainen si to užili.
HRT hledal peníze i v Číně. Proto se testovačem stal Ma Čching Chua. Jako řidič cestovních vozů měl však s monoposty minimální zkušenosti.
Foto: Caterham - Glenn Dunbar/LAT Photographic
Radek Vičík Radek Vičík
28. 11. 2012 15:15
Tři stáje, které společně vstoupily v roce 2010 do světa formule 1 spojuje tristní bilance. Pořád ještě nebodovaly.

Praha - Caterham, HRT a Marussia. Tři stáje, které společně vstoupily v roce 2010 do světa formule 1 spojuje tristní bilance.

Z 58 Grand Prix, které se za poslední tři roky odjely, nezískaly ani bod. Dokonce se občas stalo, že se jejich piloti do závodu vůbec nekvalifikovali nebo jim monopost vypověděl poslušnost těsně před startem Velké ceny.

Různá jména, stejná firma

Jedině HRT startuje celé tři roky pod stejným jménem, i když od roku 2013 ho změní. Tedy jen v tom případě, pokus se ho jeho současný majitel dokáže zbavit. Jinak první španělský tým v F1 končí (více ZDE).

Marussia je původní Virgin a Caterhamy se ještě loni proháněly po okruzích jako Lotusy. Pak ale majitel týmu Tony Fernandez prohrál soud o slavné jméno a musel zvolit nový název.

Caterham se letos ukázal jako nejúspěšnější tým z "trojky zoufalců", protože Vitalij Petrov dokázal Grad Prix Brazílie dokončit na 11. místě. V zeleno-žlutých boxech vybuchl gejzír radosti, protože tím se malajská stáj dostala na 10. místo Poháru kosntruktérů a získala navíc potřebné miliony dolarů.

Ruský pilot zároveň vytvořil nový rekord v minisouboji Caterhamu, HRT a Marussie. Za tři roky tak blízko bodované desítky žádný z pilotů těchto stájí nenakouknul.

 

Právě se děje

Další zprávy