FOTO Ikony závodních okruhů? Hlavně cigarety a alkohol

Williams se před startem nové sezony formule pochlubil návratem k jednomu z nejslavnějších "válečných zbarvení“ v dějinách motoristického sportu. Podívejte se na něj i další ikonické „kamufláže“.
Martini se vrací do F1 poprvé od roku 1979, kdy se v jeho barvách snažil Mario Andretti marně o obhajobu titulu mistra světa za volantem Lotusu.
Jenže Martini má na závodních okruzích a rychlostních zkouškách ještě větší tradici. Toto je umělecké zpodobnění Porsche 936, v němž Jacky Ickx získal v roce 1977 čtvrté vítězství ve čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans. Spolujezdci mu tehdy byli Jürgen Barth a Hurley Haywood. Autorem obrazu je Američan Alex Wakefield.
Martini samozřejmě nevynechalo ani domácí výrobce. Bílé Lancie s typickými pruhy se staly jednou z dominant legendární skupiny v MS v rallye. V první polovině 80. let úspěšně bojovala nejdříve Lancia 037 Rally,...
... pak trůn obsadila její nástupkyně Lancia Delta S4.
Foto: Williams Martini Racing
Radek Vičík Radek Vičík
8. 3. 2014 14:00
Prohlédněte si galerii nejslavnějších "válečných zbarvení" závodních vozů, která vešla do historie motoristického sportu.

Praha - Závodní vozy se velice brzy staly pekelně rychlým reklamním poutačem a na těch nejlepších se čtvereční centimetry plochy vyvažovaly stovkami tisíc dolarů.

Ale jen pár "kamufláží" se stalo skutečnými ikonami vzývanými fanoušky motoristického sportu po celém světě. Pikantní je, že z velké většiny jde o reklamu na tabákový výrobky či alkohol.

Byť ta první je dnes téměř absolutně zakázána a druhá výrazně omezena, milovníci řevu motorů na své idoly nemohou zapomenout.

Facebooková stránka autora: Radek Vičík - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Ukrajinský parlament schválil obchodování se zemědělskou půdou

Ukrajinští zákonodárci schválili zrušení zákazu obchodování se zemědělskou půdou. Rozhodnutí zrušit zákaz, který byl v platnosti skoro 20 let, je součástí opatření, které vyžaduje Mezinárodní měnový fond (MMF) pro uvolnění úvěru ve výši osmi miliard dolarů (asi 198 miliard Kč). Informovala o tom agentura Reuters.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dříve vyzval zákonodárce, aby zákaz zrušili. V opačném případě, by podle něj mohl Ukrajině v důsledku koronavirové krize hrozit krach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy