Formuli 1 budou na Sportu 1 komentovat Richtr s Charouzem

Sport Sport
25. 2. 2015 10:17
Televize Sport 1 oznámil složení týmu, který bude komentovat závody formule 1 v nadcházející sezoně.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Zkušený komentátor Tomáš Richtr a bývalý pilot formule Jan Charouz. Takové je složení týmu, který bude v nové sezoně na placených televizních kanálech Sport 1 a Sport 2 komentovat pro české publikum přenosy formule 1.

Práva na televizní přenosy na nejslavnější motoristickou soutěž získala společnost AMC Networks sice už na podzim, ovšem kdo její přenosy bude komentovat oznámila až ve středu, tedy necelý měsíc před startem sezony.

Richtr přichází z Novy

Richtr se na kanály Sport 1 a Sport 2 přesunuje z televize Nova, která formuli 1 vysílala posledních osm let. F1 přitom komentoval od roku 2008, tedy sedm sezon.

"Jsem nadšen rozsahem, který chce AMC Formuli 1 věnovat. Předzávodní Studio F1 bude hodinové a své analýzy v něm budou nabízet experti Jan Charouz a Štefan Rosina. Televize bude mít na mnoha závodech svého redaktora, takže budeme mít informace z první ruky. Vysílat se budou všechny jízdy bez výjimky. Navíc v obrazové kvalitě HD," uvedl Richtr v tiskové zprávě.

Slováci budou mít speciální tým

Richtrovým spolukomentátorem bude Jan Charouz, který se krom formulí během své motoristické kariéry věnoval především okruhovým závodům.

"V motoristickém prostředí se pohybuji velmi dlouho a za tu dobu jsem nasbíral spoustu zkušeností a teď se o ně mohu konečně podělit i s diváky. Už se nemohu dočkat“, uvedl Jan Charouz.

Na přenosech pro slovenské publikum se budou podílet Štefan Eisel jako komentátor a Štefan Rosina jako odborník.

Jak bude vypadat studio?

První závody nové sezony se jedou 15. března v Austrálii a nový televizní poskytovatel pro Česko slibuje, že divákům krom samotného závodu nabídnou množství dalších bonusů.

Diváci uvidí nejen všechny tréninky a kvalifikaci, ale k dispozici budou mít podrobné analýzy ve studiu, dvojjazyčný komentář i HD rozlišení obrazu. Na místě konání každé Velké ceny také bude mít reportéra Ondřeje Voršilku.

Konkrétní podoba studia a celkového programu ale zatím zveřejněna nebyla.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Vojáci, u kterých byly prohlídky kvůli smrti Vahidulláha Chána, u Ústavního soudu neuspěli

Ústavní soud odmítl stížnosti devíti vojáků, u kterých vojenská policie loni v červenci provedla prohlídky kvůli vyšetřování smrti Afghánce Vahidulláha Chána. Stížnosti zpochybňovaly neodkladnost prohlídek i způsob jejich provedení. Někteří vojáci byli zadrženi na pracovišti, pro všechny prý prohlídky znamenaly závažnou psychickou zátěž. Soud ale podněty ve spojeném řízení odmítl, považoval je za předčasné, zjistila ČTK z usnesení.

Příslušník afghánských ozbrojených sil Chán zastřelil předloni na podzim českého psovoda Tomáše Procházku na afghánské základně Šindánd v provincii Herát. Afghánský voják byl zatčen a vzat do vazby západních sil. Vyslýchali jej Češi i Američané. Krátce poté, kdy byl vrácen afghánským jednotkám, muž zemřel. Následovalo vyšetřování na obou stranách Atlantiku.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Ukrajinský parlament schválil obchodování se zemědělskou půdou

Ukrajinští zákonodárci schválili zrušení zákazu obchodování se zemědělskou půdou. Rozhodnutí zrušit zákaz, který byl v platnosti skoro 20 let, je součástí opatření, které vyžaduje Mezinárodní měnový fond (MMF) pro uvolnění úvěru ve výši osmi miliard dolarů (asi 198 miliard Kč). Informovala o tom agentura Reuters.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dříve vyzval zákonodárce, aby zákaz zrušili. V opačném případě, by podle něj mohl Ukrajině v důsledku koronavirové krize hrozit krach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy