Ecclestone psal tvrdou rukou dějiny formule 1. V devadesáti tlačí kočárek

Ecclestone psal tvrdou rukou dějiny formule 1. V devadesáti tlačí kočárek
První závody jel v roce 1949,...
Z Ecclestona se v 70. letech stal vážený manažer, postupně začal tahat i nitkami v zákulisí formule 1.
Za své chování se britský manažer dočkal nálepky diktátora.
Podle Ecclestona je nejlepším pilotem formule 1 stále Michael Schumacher, naopak Lewise Hamiltona několikrát kritizoval za jeho politickou angažovanost.
Foto: Profimedia.cz
Dan Poláček Radek Vičík Dan Poláček, Radek Vičík
28. 10. 2020 16:01
Bernie Ecclestone dokázal z formule 1 udělat globální byznys. Úspěšný majitel týmu Brabham a následně boss celého kolotoče Grand Prix slaví 28. října devadesát let.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 minutami

Izrael podnikl nálety na Pásmo Gazy, odkud byly vypuštěny zápalné balony

Izraelské vzdušné síly v noci na středu podnikly nálety na palestinské Pásmo Gazy. Stalo se tak nedlouho poté, co zápalné balony vypuštěné z Pásma Gazy způsobily asi dvacítku požárů na jihu Izraele. Jedná se o první významnější incidenty mezi Izraelci a Palestinci od příměří z 21. května, které ukončilo 11denní přeshraniční boje, informovala agentura AFP. Podle Hamásu nebyl při náletech nikdo zraněn.

Izraelská armáda uvedla, že její letadla zasáhla vojenské cíle využívané členy Hamásu v Chán Júnisu a ve městě Gaza. "Ta místa, na něž jsme útočili, využívali k teroristickým aktivitám," sdělil armádní mluvčí. Dodal, že šlo o odvetnou operaci za žhářské útoky na jižní Izrael.

Izraelská média uvádějí, že Palestinci v úterý vyslali přes hranici z Pásma Gazy zápalné balony, které způsobily 26 požárů v západním Negevu. Patnáct z nich vzplálo v lese u kibucu Beeri. K jednomu z balonů bylo připojeno výbušné zařízení, které explodovalo ve vzduchu nad školkou v západním Negevu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy