Hamilton se vrátil, kvalifikace v Abú Zabí ale patřila Verstappenovi

rav rav
12. 12. 2020 15:08
Max Verstappen v Red Bullu vyhrál kvalifikaci na Velkou cenu Abú Zabí formule 1. Do kokpitu Mercedesu se sice vrátil Lewis Hamilton, ale sedminásobný mistr světa skončil až třetí. Překonal ho i jeho týmový kolega Valtteri Bottas.
Lewis Hamilton v Mercedesu při kvalifikaci na VC Abú Zabí
Lewis Hamilton v Mercedesu při kvalifikaci na VC Abú Zabí | Foto: Reuters

Hamilton musel předchozí Grand Prix Sáchiru vynechat kvůli pozitivnímu testu na covid-19. Do závěrečného podniku sezony je ale už jistý mistr světa v pořádku a mohl nastoupit.

V boji o pole position však Brita nakonec porazil nizozemský pilot, který získal pro Red Bull první vítěznou kvalifikaci v sezoně. Letos se také poprvé na pole position postaví monopost, který není poháněný motory Mercedes, Red Bull používá agregáty Honda.

Verstappen porazil Bottase o pouhých 25 tisícin vteřiny, Hamilton na sobotního vítěze ztratil 86 tisícin. Do druhé řady se vedle šampiona postaví Lando Norris s McLarenem.

Velká cena Abú Zabí startuje v neděli v 14:10. Grand Prix vysílá stanice Sport2, závodní studio začíná 70 minut před startem.

Kvalifikace na Velkou cenu Abú Zabí, závěrečný závod mistrovství světa vozů formule 1: