Kubica dostane další šanci v monopostu formule 1, otestuje si ho Williams

ČTK ČTK
3. 10. 2017 21:59
Polský jezdec Robert Kubica dostane od stáje Williams příležitost ukázat, jestli po vážném zranění ruky s trvalými následky má na návrat do formule 1. Po nadcházející Velké ceně Japonska absolvuje podle BBC dvaatřicetiletý pilot s britským týmem dvoudenní soukromé testování v Silverstonu a na Hungaroringu. Testovat bude také britský jezdec Paul di Resta. Kubica závodil ve formuli 1 od roku 2006 za BMW Sauber. Po čtyřech letech pak zamířil do Renaultu, ale jeho kariéru ukončila havárie v rallye v Itálii. Po uzdravení jezdil v letech 2013 až 2016 mistrovství světa v rallye. Letos Kubicu dvakrát zkoušel Renault, ale nakonec angažoval Carlose Sainze.
Robert Kubica při testech v Renaultu.
Robert Kubica při testech v Renaultu. | Foto: Renault Sport
 

Právě se děje

před 4 minutami

Z pražské vesmírné agentury EU se stala Agentura EU pro kosmický program

V Praze od středy funguje Agentura Evropské unie pro kosmický program (EUSPA), transformovala se z Agentury pro evropský globální navigační družicový systém. Nově bude sdružovat řízení provozu kosmických programů EU, zároveň bude mít nadále na starosti řízení navigačního systému Galileo a dalších vesmírných programů. Ve středu o tom informovala EUSPA. Jde o jedinou agenturu EU se sídlem v Česku, její rozšíření by postupně mělo zajistit stovky nových pracovních míst.

"Agentura EUSPA bude hrát klíčovou úlohu při zavádění kosmického programu EU a naplňování vesmírných ambicí EU," uvedl výkonný ředitel nové agentury Rodrigo da Costa, který působil už v čele předchozí agentury.

Nová agentura podle něj zvýší návratnost investic Evropské unie do kosmického programu, který bude mít v rámci EU vyšší prioritu. "Toho bude dosaženo především díky maximálnímu využití synergií mezi jednotlivými složkami programu, zejména v oblasti navigace, pozorování Země a zabezpečené komunikace, s cílem stimulovat inovace v rámci širokého spektra odvětví," dodal da Costa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy