Jak to mohl přežít? Grosjean proletěl svodidly, vůz ohořel jako dekorace ze Star Wars

Jak to mohl přežít? Grosjean proletěl svodidly, vůz ohořel jako dekorace ze Star Wars
Ohořelá přední polovina Haasu vůbec nepřipomínala monopost formule 1, vypadala spíš jako dekorace z legendární filmové ságy Star Wars.
Francouz ve službách Haasu boural už ve třetí zatáčce nedělního závodu. Všechno to byla velká smůla, protože monopost Daniila Kvjata, do něhož narazil, měl ve zpětném zrcátku v mrtvém úhlu.
Haas se při nárazu do svodidel rozlomil vedví. Přední část, v níž byla také Grosjeanova sedačka, měla neskutečnou energii a proletěla svodidly. Pilotův život od nejhoršího ubránil systém halo ochraňující hlavu. Jinak by zábranu prorazil helmou a dopadl podobně, jako před lety v Suzuce Jules Bianchi.
Grosjean nebyl jediný, kdo v neděli neměl svůj den. Lance Stroll, překvapivý vítěz kvalifikace v předchozím závodě v Istanbulu, v Bahrajnu skončil hlavou dolů.
Foto: Reuters
Nedělní Velká cena Bahrajnu vstoupí do dějin formule 1 jako místo, kde se podruhé narodil Romain Grosjean. Pilot Haasu naštěstí přežil tvrdý náraz do svodidel a následný požár s relativně lehkými následky. V Sáchiru měl divokou bouračku také Lance Stroll, ten svůj Racing Point otočil koly vzhůru.
 

Právě se děje

Další zprávy