Jak to mohl přežít? Grosjean proletěl svodidly, vůz ohořel jako dekorace ze Star Wars

Jak to mohl přežít? Grosjean proletěl svodidly, vůz ohořel jako dekorace ze Star Wars
Ohořelá přední polovina Haasu vůbec nepřipomínala monopost formule 1, vypadala spíš jako dekorace z legendární filmové ságy Star Wars.
Francouz ve službách Haasu boural už ve třetí zatáčce nedělního závodu. Všechno to byla velká smůla, protože monopost Daniila Kvjata, do něhož narazil, měl ve zpětném zrcátku v mrtvém úhlu.
Haas se při nárazu do svodidel rozlomil vedví. Přední část, v níž byla také Grosjeanova sedačka, měla neskutečnou energii a proletěla svodidly. Pilotův život od nejhoršího ubránil systém halo ochraňující hlavu. Jinak by zábranu prorazil helmou a dopadl podobně, jako před lety v Suzuce Jules Bianchi.
Grosjean nebyl jediný, kdo v neděli neměl svůj den. Lance Stroll, překvapivý vítěz kvalifikace v předchozím závodě v Istanbulu, v Bahrajnu skončil hlavou dolů.
Foto: Reuters
Radek Vičík Reuters Radek Vičík, Reuters
30. 11. 2020 6:15
Nedělní Velká cena Bahrajnu vstoupí do dějin formule 1 jako místo, kde se podruhé narodil Romain Grosjean. Pilot Haasu naštěstí přežil tvrdý náraz do svodidel a následný požár s relativně lehkými následky. V Sáchiru měl divokou bouračku také Lance Stroll, ten svůj Racing Point otočil koly vzhůru.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Agrární komora a Zemědělský svaz vyhlásily kvůli dotacím protestní pohotovost a založily krizový štáb

Agrární komora a Zemědělský svaz vyhlásily kvůli dotacím protestní pohotovost a založily krizový štáb. Stalo se tak po jednání s ministerstvem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na ostravských Colours zahrají Phoebe Bridgers a Tindersticks

Na festivalu Colours of Ostrava vystoupí sedmadvacetiletá americká písničkářka Phoebe Bridgers, která byla za předloňskou desku Punisher nominována na čtyři ceny Grammy. Půjde o její první koncert v Česku. Ředitelka akce Zlata Holušová říká, že o zpěvačku a kytaristku musela bojovat. "Za poslední rok, kdy jsme ji na festival domluvili poprvé, z ní vyrostla velká hvězda nezávislé hudby," dodává.

V programu přibyla také britská kapela Tindersticks, která letos slaví 30 let existence. Zahraje své největší hity. Devatenáctý ročník Colours se uskuteční od 13. do 16. července v industriální oblasti Dolních Vítkovic. Poslední dva roky se festival kvůli pandemii koronaviru nekonal. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy