První den v Sáchiru patřil Ferrari. Tréninky ovládl Leclerc a po něm Vettel

rav ČTK rav, ČTK
29. 3. 2019 18:40
Jezdci Ferrari ovládli páteční tréninky na Velkou cenu Bahrajnu formule 1. V tom prvním byl nejrychlejší Charles Leclerc před Sebastianem Vettelem, ve druhém si pořadí prohodili.
Sebastian Vettel při pátečním tréninku na Velkou cenu Bahrajnu F1.
Sebastian Vettel při pátečním tréninku na Velkou cenu Bahrajnu F1. | Foto: Reuters

Čtyřnásobný mistr světa Vettel se stal držitelem nejlepšího času dne, jedno kolo objel za 1:28,846 minuty. Jeho monacký týmový kolega zaostal o pouhých 35 tisícin vteřiny. Třetí byl obhájce titulu Lewis Hamilton, jenž na svého německého rivala ztratil přes šest desetin.

První trénink se jel na okruhu v Sáchiru fakticky jen z povinnosti, protože se konal ještě za denního světla a za jiných podmínek, než jaké na jezdce čekají v samotném závodě pod umělým osvětlením.

Ve druhém se také jezdilo svižněji, Vettel byl o 1,5 vteřiny rychlejší než v předchozím měřené fázi Leclerc.

Velká cena Bahrajnu startuje v neděli v 17:10 našeho času, online přenos můžete sledovat ZDE. Grand Prix vysílá stanice Sport2, předzávodní studio začíná 70 minut před startem.

Výsledky prvního tréninku na VC Bahrajnu:

Výsledky druhého tréninku na VC Bahrajnu:

 

Právě se děje

před 12 minutami

Poslanci naléhali na Metnara, aby nechal ve funkci vojenského historika Stehlíka, ministr to zváží

Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) zváží budoucnost ředitele odboru válečných veteránů Eduarda Stehlíka, který by měl v armádě do konce roku skončit. Na dnešním jednání sněmovního výboru pro obranu nevyloučil revizi návrhu. Rozhodnout chce v brzy. Výbor mu doporučil, aby vedení odboru neměnil. Poslanci také nechtějí, aby ředitel odboru byl na rozdíl od současnosti civilista, s čímž zatím ministerstvo počítá.

Stehlíkovi ke konci roku končí vojenský závazek, ministerstvo mu jej nechtělo prodloužit. Na jeho podporu vystoupilo v minulých dnech několik politiků včetně premiéra Andreje Babiše (ANO).

Metnar označil Stehlíka za výborného historika. Motivace ke změně podle něj vycházela ze zkušeností například policie, kde podobnou pozici také zastává civilista.

Zdroj: ČTK
Další zprávy