První den v Sáchiru patřil Ferrari. Tréninky ovládl Leclerc a po něm Vettel

29. 3. 2019 18:40
Jezdci Ferrari ovládli páteční tréninky na Velkou cenu Bahrajnu formule 1. V tom prvním byl nejrychlejší Charles Leclerc před Sebastianem Vettelem, ve druhém si pořadí prohodili.

Čtyřnásobný mistr světa Vettel se stal držitelem nejlepšího času dne, jedno kolo objel za 1:28,846 minuty. Jeho monacký týmový kolega zaostal o pouhých 35 tisícin vteřiny. Třetí byl obhájce titulu Lewis Hamilton, jenž na svého německého rivala ztratil přes šest desetin.

První trénink se jel na okruhu v Sáchiru fakticky jen z povinnosti, protože se konal ještě za denního světla a za jiných podmínek, než jaké na jezdce čekají v samotném závodě pod umělým osvětlením.

Ve druhém se také jezdilo svižněji, Vettel byl o 1,5 vteřiny rychlejší než v předchozím měřené fázi Leclerc.

Velká cena Bahrajnu startuje v neděli v 17:10 našeho času, online přenos můžete sledovat ZDE. Grand Prix vysílá stanice Sport2, předzávodní studio začíná 70 minut před startem.