F1 se řítí do našlapaného podzimního semestru. Kdo je premiant, kdo musí přidat a kdo propadá?

Lewis Hamilton má našlápnuto k zisku čtvrtého titulu mistra světa. Pilota Mercedesu ale neohrožuje jen jeho týmový kolega Nico Rosberg, ale také případné tresty za výměnu dílů.
Rosberg přitom letos začal famózně. Vyhrál první čtyři podniky a zdálo se, že konečně vystoupil z Hamiltonova stínu. Jenže pak jezdec Mercedesu získal "jen" 98 bodů zatímco jeho týmový rival 160.
Do toho ještě přišlo další kolo sporů uvnitř garáží Stříbrných šípů, které vyvrcholily vzájemným vyřazením ve Španělsku či strkanicí v závěru Grand Prix na Red Bull Ringu. Šéf týmu Toto Wolff se dokonce nechal slyšet, že tým "vypadá jako banda idiotů“.
Lewis Hamilton je tak na koni a neodpustil si další ze svých "velkohubých" prohlášení. Na formuli 1 se prý lidé dívají hlavně kvůli němu, neboť on je tou jedinou skutečnou hvězdou.
Mercedesy kralují třetí rok po sobě, od zavedení nových pravidel a hybridních motorů. Jak si tedy vedou jezdci a týmy v souboji "zbytku" světa?
Foto: Reuters
Radek Vičík Radek Vičík
25. 8. 2016 14:17
Podívejte se, s jakými vyhlídkami vjíždějí jezdci a týmy formule 1 do rozhodujíc fáze letošní sezony. Ta startuje už tuto neděli Velkou cenou Belgie na legendárním okruhu ve Spa-Francorchamps
 

Právě se děje

Další zprávy