Tajnosti formulových boxů: snaha o prodloužení nadvlády, bitva o jedničku i schválně slabší parťák

Radek Vičík Radek Vičík
22. 3. 2018 13:47
Podívejte se s námi do zákulisí týmů formule 1 před začátkem letošní sezony, kterou odstartuje v neděli Velká cena Austrálie v Melbourne.
Foto: Aktuálně.cz

Mercedes

Stříbrné šípy v hybridní éře formule 1 ještě nepoznaly hořkost porážky v hodnocení jezdců ani v Poháru konstruktérů. Nový model F1 W09 EQ Power+ inzeruje koncern Daimler jako svůj "nejpokročilejší monopost F1 všech dob". Obhájce titulu Lewis Hamilton a týmový parťák Valtteri Bottas mají jediný úkol - pokračovat ve vládě v šampionátu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, chce ji připravit na komunální volby

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebylo.

Za prioritu pro další mandát považuje Pospíšil přípravu na komunální volby v příštím roce. "Začne hned po volbách sněmovních," řekl. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. "Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy