Formality vyřízeny, v Singapuru se F1 pojede ve tmě

rav
25. 10. 2007 13:00
Pořadatelé mají zelenou, v Singapuru se pojede v noci
Městský okruh v Singapuru bude hostit Velkou cenu F1 v roce 2008. Pojede se pod umělým osvětlením.
Městský okruh v Singapuru bude hostit Velkou cenu F1 v roce 2008. Pojede se pod umělým osvětlením. | Foto: Reuters

Singapur - Pořadatelé Velké ceny Singapuru formule jedna dostali zelenou a premiérová Grand Prix  se v této zemi pojede příští rok za umělého osvětlení.

Promotéři závodu ve čtvrtek oznámili, že jim Mezinárodní automobilová federace (FIA) povolila uspořádat první noční závod v dějinách F1.

"Jsme na dobré cestě vytvářet historii. Po dvou úspěšných testech světel jsme tak velmi blízko prvnímu nočnímu podniku formule jedna," uvedl šéf GP Singapuru Colin Syn.

Potvrzeno: Formuli čeká noční závod v Singapuru - čtěte ZDE

"I přes relativně pozdní začátek našich snah se nám podařilo všechno připravit včas. A krásné noční klání mezi mrakodrapy je bonus," dodal.

Premiérová Grand Prix Singapuru se pojede 28. září 2008 na městském okruhu kolem městského kotviště jachet kolem věžáků a historických koloniálních budov ještě z éry Britského impéria.

Bude to také první asijský městský podnik v dějinách formule jedna. V sousední Malajsii se jede na autodromu, podobně je tomu i v Číně a Japonsku.

Výstavba zázemí závodu začala 31. srpna. Celkem bude postaveno 36 garáží pro 12 zúčastněných stájí. Pořadatelé slibují, že 5,05 km dlouhý okruh nabídne řadu míst k předjíždění, rychlé zatáčky a technické pasáže.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 32 minutami

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy