Formality vyřízeny, v Singapuru se F1 pojede ve tmě

rav
25. 10. 2007 13:00
Pořadatelé mají zelenou, v Singapuru se pojede v noci
Městský okruh v Singapuru bude hostit Velkou cenu F1 v roce 2008. Pojede se pod umělým osvětlením.
Městský okruh v Singapuru bude hostit Velkou cenu F1 v roce 2008. Pojede se pod umělým osvětlením. | Foto: Reuters

Singapur - Pořadatelé Velké ceny Singapuru formule jedna dostali zelenou a premiérová Grand Prix  se v této zemi pojede příští rok za umělého osvětlení.

Promotéři závodu ve čtvrtek oznámili, že jim Mezinárodní automobilová federace (FIA) povolila uspořádat první noční závod v dějinách F1.

"Jsme na dobré cestě vytvářet historii. Po dvou úspěšných testech světel jsme tak velmi blízko prvnímu nočnímu podniku formule jedna," uvedl šéf GP Singapuru Colin Syn.

Potvrzeno: Formuli čeká noční závod v Singapuru - čtěte ZDE

"I přes relativně pozdní začátek našich snah se nám podařilo všechno připravit včas. A krásné noční klání mezi mrakodrapy je bonus," dodal.

Premiérová Grand Prix Singapuru se pojede 28. září 2008 na městském okruhu kolem městského kotviště jachet kolem věžáků a historických koloniálních budov ještě z éry Britského impéria.

Bude to také první asijský městský podnik v dějinách formule jedna. V sousední Malajsii se jede na autodromu, podobně je tomu i v Číně a Japonsku.

Výstavba zázemí závodu začala 31. srpna. Celkem bude postaveno 36 garáží pro 12 zúčastněných stájí. Pořadatelé slibují, že 5,05 km dlouhý okruh nabídne řadu míst k předjíždění, rychlé zatáčky a technické pasáže.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na východoindické pobřeží udeřil cyklón Nivar, jedna žena zemřela po zřícení stěny podmáčeného domu

Na východoindické pobřeží ve čtvrtek časně ráno místního času za doprovodu prudkého deště a vichru udeřil cyklón Nivar, kvůli kterému tamní úřady musely evakuovat desítky tisíc lidí. Informovala o tom agentura AFP. Střed bouře po mírném oslabení dosáhl pevniny ve 3:00 místního času (středa 23:00 SEČ) v oblasti zhruba 230 kilometrů jižně od Čennaí, ve státě Tamilnádu na jihovýchodě země. Cyklón doprovázel vítr o síle až 130 kilometrů za hodinu.

Prudký vichr ve státech Tamilnádu a Ándhrapradéš vyvracel stromy a sloupy elektrického vedení a vydatné srážky způsobily záplavy. Ve státě Tamilnádu si bouře vyžádala jeden život, když se na ženu zřítila stěna podmáčeného domu.

Nivar podle předpovědí Indického meteorologického úřadu (IMD) v následujících hodinách oslabí a zamíří na sever. Agentura však na twitteru varovala, že nebezpečí "ještě nepominulo, protože část cyklónu je stále nad mořem - i když je už střed nad pevninou".

Zdroj: ČTK
Další zprávy