F1 je jen pro bohaté, sezona vyjde minimálně na 2,6 miliardy

Formule 1 přišla minimálně pro další závod o dva týmy. Podívejte se v naší galerii, proč v šampionátu vydrží jen ti nejbohatší a na kolik přijde jedna sezona průměrného týmu.
Hybridní pohonná jednotka přijde asi na 28 milionů USD (více než 600 milionů Kč). Paradoxně nejlevnější jsou pro zákazníky momentálně nejlepší agregáty Mercedes PU106A Hybrid,...
... zatímco poruchový motor Renault RS 27 je z dostupné nabídky nejdražší.
Jenže i ten sebelepší motor nedokáže nic bez dobré převodovky a hydrauliky. Ta stojí 5 milionů dolarů, tedy skoro 110 milionů korun. Za tolik si nedávno skláři ve Světlé nad Sázavou z firmy Crystalite Bohemia koupili celou novou linku na nápojové sklo.
Za paliva a maziva vydají týmy ročně každý "pouhých" 1,5 milionu dolarů. I tak by benzín v adekvátní ceně stačil na imaginárních 34 zpátečních cest novou Škodou Fabia ze Země na Měsíc.
Foto: Mercedes AMG Petronas F1 Team
Radek Vičík Radek Vičík
29. 10. 2014 12:10
Formule 1 přišla minimálně pro další závod o dva týmy. Podívejte se v naší galerii, proč v šampionátu vydrží jen ti nejbohatší a na kolik přijde jedna sezona průměrného týmu.

Více o formuli 1 čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 59 minutami

Stoupenci Navalného, jehož zdravotní stav se horší, svolali na středu masové demonstrace

Stoupenci vězněného ruského opozičního politika Alexeje Navalného svolali na 21. dubna demonstrace, které by podle nich mohly být největšími protesty v moderní historii Ruska. Chtějí tak přitáhnout pozornost ke zhoršujícímu se zdravotnímu stavu opozičního vůdce, uvedla v neděli agentura Reuters. Obavy o zdraví Navalného vyjádřila dnes Francie. Dcera Navalného vyzvala ruské úřady, aby k němu do věznice vpustily lékaře, kterého si on sám vybere.

Zdroj: ČTK
Další zprávy