Do seriálu formule 1 se vrátí Velká cena Francie

ČTK ČTK
25. 4. 2012 16:24
Po čtyřleté pauze se mistrovství světa v příštím roce znovu vrátí do Francie, dějištěm závodu má být okruh v Le Castellet.
Na souboje pilotů F1 se mohou zase těšit i ve Francii
Na souboje pilotů F1 se mohou zase těšit i ve Francii | Foto: Aktuálně.cz

Paříž - Po čtyřleté pauze se mistrovství světa v příštím roce znovu vrátí do Francie, dějištěm závodu má být okruh v Le Castellet. Dosud poslední francouzskou Grand Prix hostilo v roce 2008 Magny Cours.

"Jsme domluveni. S ministrem sportu Davidem Douilletem jsme se dohodli na finančních podmínkách, diskutujeme už jenom o detailech, které se týkají financování závodu," uvedl promotér seriálu F1 Bernie Ecclestone pro list L'Equipe.

Na dráze v Le Castellet se konaly Velké ceny formule 1 už v letech 1971 až 1990.

 

Právě se děje

před 21 minutami

V pražské Uhříněvsi hoří hala, hasiči zatím požár nemají pod kontrolou

V pražské Uhříněvsi hoří skladovací hala o ploše 10 krát 30 metrů. Kvůli většímu počtu zasahujících jednotek hasičů byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Na twitteru to uvedli pražští hasiči.

K požáru vyjížděli dnes kolem 17. hodiny. Podle policie bylo nutné evakuovat několik desítek lidí ze sousední haly. Stupně požárního poplachu jsou tři plus jeden zvláštní podle rozsahu události a zásahu.

Oheň zasáhl halu v Bečovské ulici, kde je podle hasičů uskladněno drogistické zboží. "Na místo míří další jednotky. Požár se zatím nedaří dostat pod kontrolu," sdělili hasiči. Možné příčiny vzniku požáru či odhad výše škod zatím neuvedli. Policisté na twitteru oznámili, že kvůli požáru uzavřeli Bečovskou ulici od kruhového objezdu.

před 24 minutami

Při sesuvu půdy na severu Indie přišlo o život devět osob

Devět lidí přišlo o život při sesuvu půdy v severoindickém státě Himáčalpradéš. Sesuté balvany spadly na vůz, v němž cestovalo 11 lidí. Zbylé dvě další osoby a jeden kolemjdoucí byli zraněni. Uvedla to agentura ANI s odvoláním na indo-tibetskou pohraniční policii (ITBP).

Balvany valící se z kopce způsobily také zřícení nedalekého mostu a poškodily několik aut. Zablokováno bylo také několik silnic, uvedla agentura Reuters.

Západ Indie v minulých dnech zasáhly monzunové deště, které vyvolaly záplavy a rozsáhlé sesuvy půdy. Ve státě Maháráštra při záplavách a sesuvech zahynulo 138 osob a desítky dalších se stále pohřešují, uvedla televizní stanice NDTV. Dvě státní dálnice a důležité silnice zůstávají zavřené pro dopravu, což ztěžuje evakuaci lidí. Mnoho jich uvízlo na střechách svých zatopených domů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy