Deset zásadních událostí v šedesátileté historii F1

Deset zásadních událostí v šedesátileté historii F1
První obětí Formule 1 se stal Argentinec Onofre marimon. V kvalifikaci na velkou cenu na německém okruhu Nürburgring nezvládl své maserati, vylétl z tratě a narazil do stromu. Byl na místě mrtev.
Mike Hawthorn se stal mistrem světa v sezoně 1958. Stačilo mu k tomu vyhrát pouze jednu velkou cenu z celkových osmi, které se tenkrát jely. Za svoji kariéru vyhrál závod F1 celkem třikrát.
John Surtees se stal mistrem světa F1 v roce 1964. Pozoruhodné je, že již dříve vyhrál stejný titul, ale na motocyklu. Je tak jediný, komu se takový kousek podařil a zřejmě ho nenapodobí ani Valentino Rossi.
Jochen Rindt v roce 1970 získal se svým Lotusem pět vítězství ve velkých cenách. V kvalifikaci na Monze ovšem havaroval a následně zemřel. Přesto mu získaný bodový náskok stačil na to, aby se stal jediným mistrem světav v historii F1, který byl vyhlášen in memoriam.
Foto: Aktuálně.cz
Radek Pecák Radek Pecák
12. 3. 2010 15:38

Za šedesát let existence nejprestižnější automobilové závodní série F1 se odehrálo mnoho skvělých i smutných okamžiků. Vybrali jsme desítku z nich.

----

Novinka v F1: Piloti budou přezouvat gumy jak v pneuservisech - ZDE

Okruh, stáje, piloti - letošní ročník F1 v přehledné grafice - ZDE

 

Právě se děje

Další zprávy