Charouzův tým se ve Formuli 2 spojil s Ferrari Driver Academy

ČTK ČTK
14. 12. 2017 17:33
Charouz Racing System se jako první český tým v historii postaví na start Formule 2.
Vizualizace monopostu Formule 2 stáje Charouz Racing System.
Vizualizace monopostu Formule 2 stáje Charouz Racing System. | Foto: Charouz Racing System

Praha  - Barvy týmu Charouz Racing System (CHRS) v nadcházející sezoně Formule 2 budou hájit Španěl Louis Delétraz a Antonio Fuoco z Itálie. Česká stáj, vedená manažerem Antonínem Charouzem, se chystá na premiéru ve formulovém seriálu.

"Oba piloti předvedli během své premiérové sezony ve Formuli 2 v těžké konkurenci skvělé výkony a v průběhu roku se zlepšovali. Pevně věřím, že svých zkušeností dokáží v našem týmu využít i v příštím roce a budou opět bojovat o příčky nejvyšší," uvedl Charouz v tiskové zprávě.

Jedenadvacetiletý Fuoco skončil letos osmý, na domácím okruhu v Monze dokázal vyhrát. O rok mladší Delétraz se výrazněji prosazoval až ve druhé polovině sezony a celkově byl sedmnáctý. Oba piloti přitom budou mít na vozech logo líhně talentů Ferrari Driver Academy

Tým CHRS byl založen v roce 1985 a je jedním ze tří nováčků ve startovním poli seriálu, který se dříve jezdil pod hlavičkou GP2 a je jednou z hlavních líhní talentů pro F1. V příštím roce budou mít všichni účastníci šampionátu k nové vozy, které jsou velmi podobné formuli 1.

"Je ideální čas, abychom se k F2 připojili. Všechny týmy budou používat turbodmychadlový motor, nový podvozek i aero balík," uvedl šéf týmu Bob Vavřík.

 

Právě se děje

Další zprávy