Charouzův tým se ve Formuli 2 spojil s Ferrari Driver Academy

ČTK ČTK
14. 12. 2017 17:33
Charouz Racing System se jako první český tým v historii postaví na start Formule 2.
Vizualizace monopostu Formule 2 stáje Charouz Racing System.
Vizualizace monopostu Formule 2 stáje Charouz Racing System. | Foto: Charouz Racing System

Praha  - Barvy týmu Charouz Racing System (CHRS) v nadcházející sezoně Formule 2 budou hájit Španěl Louis Delétraz a Antonio Fuoco z Itálie. Česká stáj, vedená manažerem Antonínem Charouzem, se chystá na premiéru ve formulovém seriálu.

"Oba piloti předvedli během své premiérové sezony ve Formuli 2 v těžké konkurenci skvělé výkony a v průběhu roku se zlepšovali. Pevně věřím, že svých zkušeností dokáží v našem týmu využít i v příštím roce a budou opět bojovat o příčky nejvyšší," uvedl Charouz v tiskové zprávě.

Jedenadvacetiletý Fuoco skončil letos osmý, na domácím okruhu v Monze dokázal vyhrát. O rok mladší Delétraz se výrazněji prosazoval až ve druhé polovině sezony a celkově byl sedmnáctý. Oba piloti přitom budou mít na vozech logo líhně talentů Ferrari Driver Academy

Tým CHRS byl založen v roce 1985 a je jedním ze tří nováčků ve startovním poli seriálu, který se dříve jezdil pod hlavičkou GP2 a je jednou z hlavních líhní talentů pro F1. V příštím roce budou mít všichni účastníci šampionátu k nové vozy, které jsou velmi podobné formuli 1.

"Je ideální čas, abychom se k F2 připojili. Všechny týmy budou používat turbodmychadlový motor, nový podvozek i aero balík," uvedl šéf týmu Bob Vavřík.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy