Abraham získal v Thajsku jeden bod. Ve druhém závodě dojel patnáctý

13. 3. 2016 11:32
Karel Abraham dojel ve druhém závodě mistrovství světa superbiků v Thajsku na patnáctém místě.
Karel Abraham.
Karel Abraham. | Foto: Radek Vičík

Buriram - Karel Abraham vybojoval v druhém pokračování mistrovství světa superbiků v Thajsku jeden bod za patnácté místo v dnešním druhém závodě. V sobotu v Buriramu český nováček seriálu upadl v posledním kole a nebodoval, celkově se s devíti body drží na 16. místě průběžného pořadí.

Druhá jízda thajského víkendu skončila absolutním triumfem britských závodníků. Tom Sykes jako první v této sezoně dokázal porazit obhájce titulu Jonathana Reu, který v těsném dojezdu vedoucí trojice dojel druhý a dál vede celkovou klasifikaci. Za oběma jezdci z továrního týmu Kawasaki dojel třetí Chaz Davies na hondě.

Mistrovství světa superbiků v Buriramu (Thajsko):

Druhý závod: 1. Sykes 31:33,493, 2. Rea (oba Brit./Kawasaki) -0,190, 3. Davies (Brit./Ducati) -0,314, ...15. Abraham (ČR/BMW) -39,789.

Průběžné pořadí MS: 1. Rea 95 b., 2. Sykes 66, 3. Van der Mark (Niz./Honda) 65, ...16. Abraham 9.

před 4 hodinami

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.