200 milionů korun. To je účet za cestu za snem do formule 1

Cesta do formule 1 není vůbec laciná záležitost. Seznamte se v naší galerii, kolik peněz potřebují mladí jezdci na splnění svého snu, aby jednou mohli bojovat o titul mistra světa.
Utracené peníze začínají naskakovat od samotného začátku kariéry, jímž jsou pro všechny mladé talenty motokáry.
Aby se prodrali sítem národních, evropských a světových šampionátů, je třeba být už od útlého mládí v zemích motokárám zaslíbeným, jako je Velká Británie nebo Itálie. Tam se připravoval například Polák Robert Kubica a na Apeninském poloostrově žije současný mladý pilot Red Bullu Daniil Kvjat.
Několik let soubojů se stejně mladými a ambiciózními motokáristy přijde ty největší esa až na milion eur, tedy kolem 27 milionů korun. Samozřejmě to není cena jedné sezony, ale obvykle čtyř až pěti let cesty vzhůru.
Už v motokárách se ale projevují ti nejtalentovanější. Podívejte se, jak tehdy 15letý Lewis Hamilton vyhrál závod z posledního místa na startu.
Foto: Reuters
Radek Vičík Radek Vičík
6. 8. 2015 13:02
Cesta do formule 1 není vůbec laciná záležitost. Zjistěte v naší galerii, kolik peněz potřebují mladí jezdci na splnění svého snu, aby jednou mohli bojovat o titul mistra světa.

Více o formuli 1 čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy