200 milionů korun. To je účet za cestu za snem do formule 1

Cesta do formule 1 není vůbec laciná záležitost. Seznamte se v naší galerii, kolik peněz potřebují mladí jezdci na splnění svého snu, aby jednou mohli bojovat o titul mistra světa.
Utracené peníze začínají naskakovat od samotného začátku kariéry, jímž jsou pro všechny mladé talenty motokáry.
Aby se prodrali sítem národních, evropských a světových šampionátů, je třeba být už od útlého mládí v zemích motokárám zaslíbeným, jako je Velká Británie nebo Itálie. Tam se připravoval například Polák Robert Kubica a na Apeninském poloostrově žije současný mladý pilot Red Bullu Daniil Kvjat.
Několik let soubojů se stejně mladými a ambiciózními motokáristy přijde ty největší esa až na milion eur, tedy kolem 27 milionů korun. Samozřejmě to není cena jedné sezony, ale obvykle čtyř až pěti let cesty vzhůru.
Už v motokárách se ale projevují ti nejtalentovanější. Podívejte se, jak tehdy 15letý Lewis Hamilton vyhrál závod z posledního místa na startu.
Foto: Reuters
Radek Vičík Radek Vičík
6. 8. 2015 13:02
Cesta do formule 1 není vůbec laciná záležitost. Zjistěte v naší galerii, kolik peněz potřebují mladí jezdci na splnění svého snu, aby jednou mohli bojovat o titul mistra světa.

Více o formuli 1 čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 16 minutami

Lidé v říjnu utráceli více za oblečení, počítače, ale také za potraviny

Tržby obchodníků v říjnu zpomalily tempo meziročního růstu na 3,4 procenta ze zářijových revidovaných 7,1 procenta. Lidé utráceli více za oblečení, počítačovou techniku, ale také za potraviny. Naopak u čerpacích stanic se tržby za prodej pohonných hmot snížily o 0,3 procenta, šlo o druhý letošní pokles po květnu.

Tradičně nejrychleji rostl prodej zboží v e-shopech, tempo meziročního růstu ale zpomalilo ze zářijových 25,8 na 16,8 procenta. 

Letošní říjen měl o jeden pracovní den méně než loňský, po očištění o kalendářní vlivy byly tržby meziročně vyšší o 4,6 procenta. V meziměsíčním srovnání tržby stagnovaly.

Další zprávy