FOTO Loeb, Rossi a další, kterým formule 1 utekla mezi prsty

Sébastien Loeb září na rychlostních zkouškách i okruzích, ale do formule 1 nikdy nepronikl. Podívejte se na další skvělé jezdce, jimž tato kariéra unikla.
2. VALENTINO ROSSI. Italský motocyklový mág se touhou jezdit v F1 nikdy netajil. V testech Ferrari uchvátil svými časy a Luca di Montezemolo dokonce prohlásil, že kdyby to pravidla umožňovala, dostal by třetí auto. Rossi to vzal nejdřív vážně, ale pak raději zůstal věrný tomu, co umí nejlépe.
3. TOM KRISTENSEN. Devítinásobný vítěz z Le Mans měl formulovou kariéru rozjetou velmi dobře. Startoval v německé i japonské Formuli 3 a dokázal vítězit i v F3000. Testoval hned pro tři stáje F1, postupně vystřídal Minardi, Tyrrell a Williams. Ale i když uchvátil šéfy Michelinu, místo ve Williamsu nakonec nezískal a rozhodl se pro jinou kariéru. Dánovy výkony naznačují, že to bylo dobré rozhodnutí.
4. DANICA PATRICKOVÁ. Jméno nejpůvabnější špičkové závodnice světa se ve spojitosti s F1 objevuje v pravidelných periodách, ale ještě ani jednou to nevyšlo. Jednou ji chtěla Honda, pak zase plánovaný ale nikdy neuskutečněný tým US F1. Vzhledem k tomu, že se rozhodla přejít definitivně do NASCAR, šance vidět Američanku v monopostu formule 1 se blíží definitivně k nule.
5. TONY STEWART. Jeden z mála, kteří dokázali pravidelně vítězit v IndyCar i NASCAR, je ideálním tipem závodníka pro formuli 1. Když se nedávno svezl v Hamiltonově McLarenu z roku 2008 na okruhu Watkins Glen, vypadlo to, jakoby ve formuli 1 závodil odjakživa.
Foto: Red Bull Racing - Mark Thompson/Getty Images
Radek Vičík Radek Vičík
31. 7. 2013 7:00
Prohlédněte si galerii skvělých závodníků, kterým v jejich životopisu chybí jedna významná kapitola - byť jen jediná Velká cena formule 1.

Praha - Prohlédněte si galerii skvělých závodníků, kterým v jejich životopisu chybí jedna významná kapitola - byť jen jediný Velká cena formule 1.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Na D1 u Velkého Meziříčí začíná úsekové měření rychlosti

Úsekové radary od dneška měří rychlost na opravované části dálnice D1 u Velkého Meziříčí. V asi šestikilometrovém úseku je rychlost snížená na 80 kilometrů za hodinu. Radary budou podle ministerstva dopravy sbírat data pro policii, která následně spáchané přestupky pošle příslušné obci s rozšířenou působností.

Během roku bude měřicí technika instalována i na dalších opravovaných úsecích dálnice na Vysočině a ve středních Čechách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy