Německo vidělo dvě šílené penalty za poločas. Brankáři se vztekali a trenéři nevěřili

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
před 2 hodinami
Kuriózní situace, která nemá ve světě profesionálního fotbalu obdoby, byla v neděli k vidění ve druhé německé bundeslize. V zápase Magdeburgu proti Fürthu nařídil rozhodčí dvě penalty, obě v prvním poločase a obě za vskutku bizarní prohřešky.
Daniel Heber z Magdeburgu vzal míč do ruky v nepřerušené hře.
Daniel Heber z Magdeburgu vzal míč do ruky v nepřerušené hře. | Foto: ČTK / imago sportfotodienst

První za stavu 0:0 ve 13. minutě, kdy hostující brankář Nahuel Noll rozehrál v malém vápně z ruky na beka Gideona Junga. Jenže ten si myslel, že mu jen posouvá míč k rozehrávce ze země.

V nepřerušené hře chytil balon do ruky a postavil na čáru. Sudí Bastian Dankert měl okamžitě jasno - pokutový kop. Noll se mohl v brance uvztekat, co to jeho obránce předvedl.

Penaltu navíc zneškodnil, avšak na druhý pokus exekutor Mohammed El Hankouri doklepl do sítě a Magdeburg vedl. Rychle přidal i druhý gól.

Fürth se vrátil do hry pár minut před pauzou podobně bizarním způsobem.

Domácí zadák Daniel Heber měl pocit, že jeho spoluhráč Jean Hugonet před šestnáctkou fauloval pronikajícího Daniela Massima a rozhodčí bude muset písknout přímý kop proti jeho týmu.

Bez rozmyslu sebral míč do ruky a Dankert k jeho hrůze ukázal na penaltový puntík. Znovu, hra v tu chvíli totiž nebyla přerušena.

Tentokrát se rozčiloval gólman Magdeburgu Dominik Reimann. Penaltu Julianu Greenovi nechytil, ve druhé půli Fürth vyrovnal na 2:2 a utkání nakonec dovedl k remíze.

"Jako trenér mám za sebou 600 zápasů, ale takovou penaltu jsem ještě neviděl. A teď dvě v jednom poločase," kroutil po zápase hlavou trenér Fürthu Alexander Zorniger.

"Ani já jsem nic takového nikdy nezažil," přitakal jeho protějšek Christian Titz. Pro jeho Magdeburg měla Heberova chyba obzvlášť hořkou pachuť. "Soupeře jsme tímhle vrátili do hry," hořekoval kouč.

Zato Jung mohl být Heberovi naopak vděčný, že "ho v tom nenechal".

"Myslel jsem, že budu rozehrávat od branky. Tohle by se nemělo stávat. Naštěstí jsem od Magdeburgu dostal dárek," ulevilo se obránci Fürthu.

Mohlo by vás zajímat - Priske s Feyenoordem udolal Twente:

Podívejte se na sestřih utkání nizozemské ligy Feyenoord - Twente | Video: Asociated Press