Macháč vzdal duel se Žukajevem, do čtvrtfinále v Almaty nepostoupil

před 2 hodinami
Tenista Tomáš Macháč vzdal na turnaji v Almaty duel druhého kola s domácím Bejbitem Žukajevem. Za stavu 1:3 v prvním setu česká jednička a pátý nasazený hráč nemohl pokračovat kvůli zdravotním potížím. Utkání trvalo pouhých 17 minut a kazašský tenista slaví první postup do semifinále na okruhu ATP.
Tomáš Macháč
Tomáš Macháč | Foto: Reuters

Čerstvě čtyřiadvacetiletý Macháč, který se před týdnem probojoval do semifinále silně obsazeného turnaje v Šanghaji, nenavázal v Almaty na vítězství z úvodního kola, kde porazil jiného Kazacha Timofeje Skatova. Žukajevovi patří ve světovém žebříčku 213. místo a na turnaji startuje díky divoké kartě.

Pětadvacátý hráč světa Macháč přišel ve čtvrté hře o servis a viditelně se necítil na kurtu fit. Poté co Žukajev získal za stavu 3:1 při svém podání další fiftýn, vyžádal si český tenista pauzu na ošetření. Po následné konzultaci se supervizorem utkání vzdal.

"Do čtvrtfinále jsem se dostal poprvé v životě. Jsem překvapený. Sehráli jsme jen čtyři hry, než vzdal. Jsem rád, že jsem postoupil, ale také přeju Tomášovi hodně štěstí a snad bude brzy v pořádku," řekl v rozhovoru na kurtu Žukajev.