Macháč ukazuje před Paříží svaly. Vybojoval životní úspěch, v Ženevě ho čeká Djokovič

23. 5. 2024 19:29
enista Tomáš Macháč postoupil na antuce v Ženevě poprvé v kariéře do semifinále turnaje ATP Tour. Ve čtvrtfinálovém duelu, který byl ve druhém setu přerušen kvůli dešti, porazil Alexe Michelsena z USA 6:3, 7:6. O finálovou účast se utká se světovou jedničkou Srbem Novakem Djokovičem.
Tomáš Macháč v utkání prvního kola Wimbledonu 2023.
Tomáš Macháč v utkání prvního kola Wimbledonu 2023. | Foto: Reuters

Třiadvacetiletý Macháč v generálce na grandslamové Roland Garros potvrzuje, že už se zotavil ze zdravotních problémů, které mu zkomplikovaly předchozí starty v Barceloně a Madridu. V utkání s Michelsenem potvrdil roli favorita, úvodní set získal za 35 minut a nenechal se rozhodit ani zhruba hodinovou pauzou, kterou ve druhém setu za stavu 2:3 zavinil déšť.

Rodák z Berouna bojoval s Michelsenem v prvním vzájemném utkání přes hodinu a půl, zápas však mohl ukončit i dřív. Za stavu 5:4 ale nedokázal duel dopodávat a čistou hrou přišel o servis. V tie-breaku už další komplikace nepřipustil a vyhrál ho 7:2.

S Djokovičem, jenž ve středu oslavil 37. narozeniny, se Macháč utká podruhé. První vzájemný duel vloni v Dubaji vyhrál srbský favorit až v tie-breaku třetího setu. Letos zatím vítěz rekordních 24 grandslamových titulů nezáří a marně čeká na první trofej, na kontě nemá ani finálovou účast. Třetí semifinále sezony si zajistil dnešní výhrou 7:5, 6:1 nad Tallonem Griekspoorem z Nizozemska.

Tenisový turnaj mužů v Ženevě (antuka, dotace 651.865 eur):

Dvouhra - 2. kolo: Griekspoor (6-Niz.) - Shapovalov (Kan.) 6:7 (7:9), 7:6 (7:4), 6:3. Čtvrtfinále: Macháč (ČR) - Michelsen (USA) 6:3, 7:6 (7:2).