Debakl Chelsea. Čechův náhradník dostal čtyřku

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
8. 5. 2012 23:41
Fotbalisté Liverpoolu porazili v dohrávce 37. kola Premier League na svém hřišti Chelsea 4:1, a vrátili tak svému soupeři porážku ze sobotního finále FA Cupu, které vyhrála Chelsea 2:1.
Liverpoolská extáze. Pomsta za porážku ve finále FA Cupu vyšla dokonale
Liverpoolská extáze. Pomsta za porážku ve finále FA Cupu vyšla dokonale | Foto: Reuters

Liverpool - Fotbalisté Liverpoolu porazili v dohrávce 37. kola Premier League na svém hřišti Chelsea 4:1, a vrátili tak svému soupeři porážku ze sobotního finále FA Cupu, které vyhrála Chelsea 2:1.

Chelsea se tak zřejmě už před zápasem smířila s tím, že už nepředstihne v tabulce čtvrtý Tottenham, na nějž ztrácí jedno kolo před koncem ročníku čtyři body. Účast v Lize mistrů si však může stále vybojovat, pokud příští sobotu vyhraje ve finále soutěže v Mnichově proti Bayernu.

Naopak Liverpoolu patří díky výhře osmá příčka, na níž se dostal o skóre před Fulham. Účast v Evropské lize si však zajistil triumfem v Carling Cupu, stejně jako Chelsea vítězstvím v FA Cupu.

Citizens zvítězili v Newcastlu, United drží krok
Hádka o gól. Čech: Určitě nebyl. Carroll to viděl jinak
Pohár má Chelsea, Čech chytil sporný balon před čarou

V úvodu zápasu přitom nic nenasvědčovalo tomu, že Liverpool uštědří svému soupeři debakl. V 17. minutě navíc mohl otevřít skóre srbský obránce Chelsea Branislav Ivanovič, po rohovém kopu však trefil tyč branky, kterou hájil José Manuel Reina.

Liverpool rychle vedl

O dvě minuty však Liverpool z první vážnější šance udeřil. Uruguajský útočník Luis Suárez si po autovém vhazování téměř na polovině hřiště vzal míč, na pravé straně obešel čtyři protihráče, pronikl do pokutového území a jeho přihrávku si srazil nešťastně do vlastní branky Mikael Essien.

Ve 25. minutě už Reds vedli o dva góly. Na přihrávku Glena Johnsona z vlastní poloviny si naběhnul Jordan Henderson, který využil podklouznutí kapitána Chelsea Johna Terryho a tváří v tvář náhradníkovi Petra Čecha Rossu Turnbullovi skóroval střelou k tyči.

To však nebylo všechno, ještě před půlhodinou hry vedl Liverpool už o tři branky, když po rohovém kopu hlavičkoval na malé vápno Andy Carroll a osamocený obránce Daniel Agger hlavičkoval přesně do odkryté části branky.

Chelsea zápas nevyšel

Ve 35. minutě mohla Chelsea snížit, když někdejší útočník Reds Fernando Torres zatáhl míč do velkého vápna, střelou z úhlu však trefil jen břevno Reinovy brány. O sedm minut později zvonilo břevno i na druhé straně, když po přiťuknutí Suáreze napálil balón zpoza vápna do horní tyče Stewart Downing.

Ve nastavení prvního poločasu měl Downing ještě větší šanci skóre navýšit, penaltu nařízenou za faul na Carrolla však neproměnil, když trefil jen tyč a dobíhající Carroll poslal míč těsně mimo bránu.

Pět minut po obrátce se gólu dočkali i Blues, když brazilský záložník Ramires tečoval těsně před Reinou míč mimo jeho dosah. Po hodině hry však Liverpool opět vedl o tři branky, když se Turnbullovi nepovedl odkop a Jonjo Shelvey nabízenou šanci využil, když halfvolejem ze 35 metrů zacílil do opuštěné brány.