Ukrajinci zdolali Gruzii, Němcům vystřílel tři body Undav

před 2 hodinami
Fotbalisté Ukrajiny porazili v azylu v Poznani Gruzii 1:0 a v "české" skupině B1 Ligy národů premiérově vyhráli. Naopak gruzínský tým ve 3. kole nenavázal na dvě vítězství a v čele tabulky má šest bodů stejně jako Češi po domácím triumfu 2:0 nad Albánií v souběžně hraném duelu.
Maksym Talovjerov před zápasem Ligy národů Ukrajina - Gruzie
Maksym Talovjerov před zápasem Ligy národů Ukrajina - Gruzie | Foto: Reuters

V pondělí Ukrajinci přivítají právě svěřence trenéra Ivana Haška v jiném polském městě Vratislavi, kde mu budou chtít oplatit zářijovou porážku 2:3 z Edenu.

Německo v elitní skupině A3 vyhrálo v Bosně a Hercegovině 2:1, oba góly dal Deniz Undav. Nizozemsko navzdory oslabení vybojovalo v Maďarsku alespoň bod za remízu 1:1.

Slovensko proti Švédsku dohnalo dvougólové manko a hrálo s ním 2:2. V dalším duelu skupiny C1 Estonsko zdolalo Ázerbájdžán 3:1 i díky trefě záložníka Slovácka Vlasije Sinjavského.

Ukrajina kvůli ruské vojenské agresi musí hrát v zahraničí, v září proti Albánii nastoupila na pražské Letné. Pro dvě říjnová utkání Ligy národů našla azyl v Polsku. Gruzii, která před měsícem rozstřílela Čechy 4:1, porazila díky trefě Mudryka z 35. minuty.

Útočník Undav, jenž si počátkem října v dresu Stuttgartu zahrál v Lize mistrů proti Spartě, vstřelil obě branky do sítě Bosny a Hercegoviny v rozmezí 30. až 36. minuty.

V Lize národů se prosadil podruhé za sebou. Za domácí snížil po změně stran kanonýr Džeko, prohru už ale neodvrátil.

Němci jsou v čele skupiny o dva body před Nizozemci. "Oranje" v Budapešti prohrávali od 32. minuty po zásahu Sallaie. Ve druhé půli dostal kapitán hostů Van Dijk dvě žluté karty během tří minut, Nizozemsko i tak díky Dumfriesovi vyrovnalo. Maďaři i Bosňané stále čekají na první výhru v letošním ročníku Ligy národů.

Slováci prohrávali v Bratislavě proti Švédům o dva góly, útočník Strelec ale v závěru první půle snížil a po přestávce vyrovnal. Obě země mají po třech zápasech shodně sedm bodů.

První body si připsali Estonci. Vítěznou trefu s Ázerbájdžánem zaznamenal v nastavení první půle Sinjavskij. Hráč Slovácka čekal na první reprezentační zásah 36 utkání.

Turecko porazilo doma Černou Horu 1:0. V dalším utkání skupiny B4 Island remizoval s Walesem 2:2, přestože s ním po úvodním dějství prohrával o dvě branky.