Šafářová návrat k trofeji nedotáhla, v Praze vyhrály favoritky Krejčíková a Siniaková

26. 7. 2024 11:18
Tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková ovládly v generálce před obhajobou olympijského zlata domácí turnaj WTA v Praze.
Lucie Šafářová ve druhém kole French Open 2018
Lucie Šafářová ve druhém kole French Open 2018 | Foto: Reuters

V dnešním finále čtyřhry porazily na antuce ve Stromovce česko-americký pár Lucie Šafářová, Bethanie Matteková-Sandsová 6:3, 6:3.

Vítězky ještě dnes odcestují do Paříže, kde budou od soboty obhajovat tři roky starý triumf z Tokia.

Turnajové jedničky Krejčíková se Siniakovou se spolu představily poprvé od loňského listopadu, kdy si daly na popud Siniakové přestávku.

V přípravě na olympijský start prošly soutěží bez ztráty setu. V Paříži je čeká už v sobotu duel 1. kola proti tchajwanskému páru Čchan Chao-Ling, Čchan Jüng-žan.

Sedmatřicetiletá Šafářová korunovala v Praze svůj krátkodobý návrat na kurty, během nějž si letos zahrála na turnaji v Olomouci či Starých Splavech.

S Mattekovou-Sandsovou, s níž získala pět grandslamových titulů, si zahrála po téměř šesti letech.

Krejčíková se Siniakovou měly od začátku vývoj finále ve svých rukou. Přestože přišly o vedení 2:0, v pátém gemu prolomily podání soupeřek znovu a úvodní sadu vyhrály za 37 minut.

Také ve druhém setu získaly několikanásobné grandslamové šampionky Krejčíková se Siniakovou brzký brejk a utekly do vedení 3:0. Duel poté doservírovaly k vítězství.

Tenisový turnaj žen v Praze (antuka, dotace 267.082 dolarů):

Dvouhra - finále: Linetteová (4-Pol.) - Frechová (6-Pol.) 6:2, 6:1.

Čtyřhra - finále: Krejčíková, Siniaková (1-ČR) - Šafářová, Matteková-Sandsová (ČR/USA) 6:3, 6:3.