Kanoista Rudolf je mistrem Evropy do 23 let, kajakářka Házová má stříbro

29. 6. 2024 15:01

Kanoista Adam Rudolf se stal mistrem Evropy do 23 let v závodě na 1000 metrů. Kajakářka Adéla Házová ve stejně věkové kategorii získala v Bratislavě na kilometru stříbro. Deblkanoe Vít Příkopa a Martin Nováček mezi juniory vybojovala na této trati titul.

Rudolf po bronzu na juniorském mistrovství Evropy a stříbru na juniorském světovém šampionátu získal v kategorii do 23 let poprvé nejcennější medaili na velké akci. Závod na olympijském kilometru v Bratislavě vyhrál stylem start-cíl o téměř dvě a půl sekundy před druhým Kacperem Sieradzanem z Polska.

Také Házová dosáhla dosud největšího úspěchu v kariéře. Po výborném finiši nestačila jen na Italku Giorgiu Lacalamitaovou, za kterou zaostala o 874 tisícin sekundy. Příkopa s Nováčkem vyhráli o 850 tisícin před rumunskou posádkou.